WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nowy wyścigowy Mercedes to właściwie Batmobil

Trzeba przyznać, że Mercedes-Benz od dawna wprowadza na rynek innowacyjne projekty nie tylko silników, ale również samych samochodów. Jednak patrząc na jego najnowszy projekt EQ Silver Arrow 01 nie można oprzeć się wrażeniu, że nowy wyścigowy Mercedes to właściwie Batmobil.

Każdy wie czym jest Batmobil. Pojazdy Batmana bywały różne, ale jednak wszystkie utrzymywano w podobnej, nieco futurystycznej stylistyce. Odkąd pojazd ten pojawił się pierwszy raz w Detective Comics #27 stał się wręcz ikoną popkultury. Od tego czasu modyfikowano go i modernizowano, aż doszliśmy do wyglądu przypominającego nieco czołg z przyszłości.

Czytaj też: Matt Bomer wyjaśnia znaczenie postaci LGBTQ+ w produkcjach superbohaterskich

Oto Srebrna Strzała

EQ Silver Arrow 01 charakteryzuje się nie tylko wyraźnym ukłonem w stronę preferowanej przez Mrocznego Rycerza formy transportu. Przede wszystkim to maszyna o imponujących możliwościach. Projekt Mercedesa ma kilka cech, które bezpośrednio można połączyć z dwoma modelami Batmobilu. Konstrukcja tylnych płetw jest uderzająco podobna do oryginalnego pojazdu Batmana, a także do tego pokazanego w filmie Tima Burtona z 1989 roku. Wygląd Srebrnej Strzały od Mercedesa wydaje się być wzorowany zarówno na tym, jak i podobnych projektach. Można zauważyć podobne linie idące wzdłuż pojazdu i kokpitu. Wystarczyłoby kilka zmian, a spokojnie Bruce Wayne mógłby poruszać się EQ Silver Arrow 01 po ulicach Gotham.

Nowy wyścigowy Mercedes to właściwie Batmobil

EQ Silver Arrow 01 wyposażony jest w 52kWh akumulator o mocy 340 koni mechanicznych. Może rozpędzić się do 100 km/h w 2,7 sekundy. To o 0,2 sekundy szybciej, niż bateria 100 kWH w Tesli Model X. Jednak Silver Arrow zawdzięcza to lżejszej baterii, która pomaga osiągnąć niższy ciężar potrzebny do osiągnięcia zawrotnych prędkości. Samochód waży prawie 2000kg, a co za tym idzie jest dużo lżejszy niż większość pojazdów elektrycznych w klasie wyścigowej.

Mercedes-Benz zaprezentuje EQ Silver Arrow 01w tym tygodniu na Geneva Motor Show 2019. Tam również firma podzieli się dodatkowymi informacjami na temat pojazdu.

Czytaj też: Venom 2 potrzebuje reżysera

Źródło: cbr.com