Reklama

Nowy zwiastun Audi Q4 E-Tron ujawnia coś ważnego

Zwiastun Audi Q4 E-Tron, Audi Q4 E-Tron, kabina Audi Q4 E-Tron

Najświeższy zwiastun Audi Q4 E-Tron potwierdził premierę 14 kwietnia tego roku, ale też ujawnił, że obok zwyczajnego modelu Audi pokaże też wersję Sportback.

Zwiastun Audi Q4 E-Tron potwierdza Sportback

Tradycyjnie uważano, że Audi początkowo ujawni zwyczajnego Q4 E-Tron, a dopiero po czasie pokaże jego wersję Sportback, a więc wariant o bardziej zakrzywionej linii dachu z tyłu. Innymi słowy, bardziej sportowy z wyglądu, ale zdecydowanie mniej praktyczny. Bez względu na ten wariant, możecie i tak liczyć na luksus w kabinie oraz wysoki poziom zaawansowania technologicznego.

Czytaj też: Powstało ich tylko 50. Obejrzyjcie Audi R8 Green Hell na nagraniu

Q4 E-Tron wykorzystuje charakterystyczny wirtualny kokpit Audi ze standardowym 10,1-calowym (opcjonalnym 116-calowym) ekranem dotykowym MMI. Kiedy Q4 E-Tron trafi do sprzedaży, będzie to największy ekran dostępny w każdym Audi na rynku, a na dodatek wprowadzi po raz pierwszy funkcję asystenta głosowego „Hey, Audi”i opcjonalny wyświetlacz head-up rzeczywistości rozszerzonej.

Rozstaw osi rzędu 2774 milimetrów i płaski akumulator EV zapewnią Audi Q4 E-Tron większy prześwit i przestrzeń na nogi, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Wszystko dzięki wszechstronnej modułowej platformie MEB, z której Audi zaczerpnie zapewne 82-kWh akumulator i dwa silniki elektryczne: jeden na przedniej osi, a drugi na tylnej.

Czytaj też: Zwiastun Audi Q4 E-Tron ujawnia kabinę pełną technologii

Silnik elektryczny z tyłu ma wytwarzać 201 koni mechanicznych, a silnik na przedniej osi doda do mieszanki dodatkowe 100 koni. Dzięki temu E-Tron Sportback będzie miał solidną łączną moc 301 KM oraz napęd na wszystkie koła. Zapewne nie zabraknie też wersji jednosilnikowej.