Reklama
aplikuj.pl

NPC w Hogwarts Legacy zaawansowani jak w Red Dead Redemption

hogwarts legacy

Ten spektakularny mod do Hogwarts Legacy sprawił, że dawno nie byłem w takim szoku po pracy graczy. Jeden z moderów stworzył żyjący świat w grze.

Mod do Hogwarts Legacy, który trzeba mieć

Czy Hogwarts Legacy oferuje graczom pełną symulację życia w Hogwarcie? Niektórzy powiedzą, że tak, a i wypowiedzi twórców przed premierą wskazują na to, że mamy tutaj iście RPGowe podejście do sprawy.

Dziedzictwo Hogwartu przepełnione jest magią wciągającą graczy w wir przygody, w ramach której stają się oni czarownicą lub czarodziejem odzwierciedlającymi ich własne wybory. Będą oni rozwijać umiejętności swojej postaci, ucząc się potężnych zaklęć, warząc eliksiry oraz zbierając magiczne rośliny, a wszystko to, stawiając czoła śmiertelnie niebezpiecznym przeciwnikom. Podczas tych przygód gracze nie raz postawieni zostaną przed trudnymi wyborami, które określą za czym się opowiadają.

Gracze uczęszczać będą na zajęcia z zaklęć i uroków, obrony przed czarną magią, zielarstwa oraz eliksirów, gdzie spotkają swoich profesorów, nauczą się rzucać zaklęcia, hodować magiczne rośliny, warzyć eliksiry i nie tylko.

Czytaj też: Czy krytyka The Lord of the Rings Gollum jest słuszna?

Jedyny problem w tym wszystkim jest taki, że życie innych uczniów w Hogwarts Legacy jest prostym zbiorem czynności, które wykonują NPC. Nie mamy tutaj rutyn niezależnych postaci, które wstają rano, idą na zajęcia, robią coś po nich i wracają do pokojów.

Zmienia to jednak nowy mod, który jest stale rozwijany przez swojego twórcę. NPC Schedule Enhanced dodaje do gry znacznie bardziej zaawansowane SI, które steruje pozostałymi uczniami. Od teraz chodzą oni na zajęcia o danych porach, zwiedzają okolicę szkoły, profesorowie przechadzają się po całej szkole, a zajęcia toczą się w określonych dniach tygodnia. Do tego pory śniadań czy obiadów są o wyznaczonych godzinach!