WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nvidia GeForce GTX 1180 w ofercie wietnamskiego sklepu

Podczas gdy my doszukujemy się wszędzie specyfikacji i daty premiery najnowszych kart Nvidii, jeden z wietnamskich sklepów ot tak wystawił w swojej ofercie model GeForce GTX 1180.

Tym jednak razem możemy liczyć na coś większego, bo w ofercie nie znalazła się sama nazwa z przypadkowymi cyferkami, a naprawdę prawdopodobna specyfikacja. Tak więc, według tego przecieku GeForce GTX 1180 w autorskiej wersji ASUS ROG Strix ma bazować na rdzeniu GT104 z serii Turing. Ta ma mieć podobno swoją genezę z układów Volta, czyli tych samych, które na pokładzie posiadają specjalne rdzenie Tensor. Nie wiadomo jednak, czy te pojawią się w konsumenckich modelach… i nie zapowiada się na to. Zupełnie jak w przypadku rdzeni DPFP CUDA, czyli jednostek zoptymalizowanych pod kątem operacji zmiennoprzecinkowych o podwójnej precyzji.

Rdzeń GT104 me jednak oferować 3584 rdzenie CUDA i całe 16 GB pamięci GDDR6 od Microna. Ta ma cechować się 256-bitową szerokością magistrali, co w połączeniu z taktowaniem 14 GHz ma dawać przepustowość rzędu 409,6 GB/s. Z kolei cena w zamieszczonej ofercie oscyluje w granicy 1500$… a data dostępności została wyznaczona na 28 września. To okrągły miesiąc po targach Gamescom, na których Nvidia ma rzekomo przedstawić swoje najnowsze karty graficzne. Ma to być jednak jedynie premiera papierowa, która zapoczątkuje proces rozsyłania produktu do sklepów. Sprawa wygląda więc całkiem prawdopodobnie.

Źródło: TechPowerUp