WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nvidia GeForce GTX 2060 5 GB w teście 3DMark

Od kilku dni jesteśmy bardzo wyczuleni na jakiekolwiek przecieki na temat nowej generacji kart graficznych od Nvidii, ale jeszcze nigdy nie pisaliśmy o modelu GeForce GTX 2060. Tym razem jest jednak o czym, ponieważ został podobno przetestowany w 3DMark.

Warto zauważyć, że wspomniany model jest 5 GB wersją z GDDR6 na pokładzie, co gdzieś już widzieliśmy. Właśnie tak – w nieustannie sprawdzającym się przecieku z kanału AdoredTV. Ten przewidział nie tylko ilość obecnego VRAMu, ale również nazewnictwa. Nie udało się jednak trafić z wydajnością, ponieważ zamiast 27% wzrostu względem GTX 1060 mówimy tutaj o znacznie większym, bo przebijającym wydajność karty GTX 1080. To nie żart – według poniższego testu obecny segment HEDT wydajnościowo zrówna się z nadchodzącymi propozycjami ze średniej półki.

Oczywiście ponownie mówimy tutaj nie o oficjalnych informacjach, a o tych, które mógł stworzyć jakiś żartowniś albo nieuważny tester. Ten testując GeForce GTX 2060, mógł zapomnieć o wyłączeniu synchronizacji z bazą danych w sieci… albo zmanipulować 3DMarka tak, że rozpoznawał GTX 1080 jako GTX 2060. Dawka odrobiny rozsądku jest więc zalecana i nie tylko tutaj. Jeśli chcecie poczytać o innych przeciekach, to podrzucam je Wam poniżej:

Ujawniono prawdopodobną specyfikację Nvidia GeForce RTX 2080

GeForce RTX 2080 Ti już w poniedziałek? To podobno as w rękawie Nvidii

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Wccftech