WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nvidia może szykować teaser 7nm GPU Ampere nowej generacji

Rynek niespecjalnie otrząsnął się jeszcze po premierze kart graficznych GeForce RTX, które ustanowiły praktycznie nowy segment cenowy, a tu proszę. Nvidia może przypomnieć o sobie wszystkim podczas swojej własnej imprezy GTC 2019, zapowiadając szczątkowo swoje nadchodzące 7nm karty graficzne Ampere. 

Od razu biorę się za krótkie wyjaśnienie, bo tak się składa, że plotki dookoła architektury Ampere i Turing są już z nami od wielu miesięcy. Teraz jednak możemy być pewni, że podczas gdy Turing miał być pierwszą architekturą wprowadzającą serię GeForce w erę Ray-Tracingu, Ampere jest nazwą kodową dla architektury Nvidii dotyczącej 7nm rdzeni graficznych. W reporcie TweakTown autor twierdzi, że firma nie będzie ukrywać się ze swoimi planami i ujawni krótki teaser 7nm GPU Ampere podczas imprezy GTC (start 18 marca).

Nie ma w tym dziwnego, ponieważ pomimo tego, że Nvidia jest niezrównana w segmencie HEDT, to AMD wymierzyło firmie solidny cios, oddając w ręce graczy i profesjonalistów pierwsze na świecie karty graficzne wyposażone w 7nm rdzenie graficzne. Lepsza wydajność energetyczna przekłada się bowiem nie tylko na zużycie energii, ale też możliwość osiągnięcia wyższych zegarów. Innymi słowy, oddaje w ręce firmy możliwość wyprzedzenia konkurencji przynajmniej pod jednym względem.

Należy przy tym pamiętać, że to jedynie plotka i nawet jeśli 7nm Ampere zawitają w krótkim materiale na GTC 2019, to na ich premierę nie powinniśmy zapewne liczyć w tym roku. W następnym? Też wątpię, bo z miejsca zepchnęłoby to karty Turing z piedestału.

Czytaj też: Karta graficzna AMD Navi ma zadebiutować miesiąc po Ryzen 3000

Źródło: Wccftech