WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Karta graficzna AMD Navi ma zadebiutować miesiąc po Ryzen 3000

Przecieki, plotki, ploteczki – te najnowsze po raz kolejny dotykają AMD i rodziny 7nm kart graficznych Navi. Tym razem to serwis Wccftech położył swoje lepkie rączki na informacjach, które wskazują, że dostaniemy Navi miesiąc po premierze procesorów Ryzen 3000 (w domyśle – w czerwcu podczas targów Computex 2019).

Czytaj też: Pogłoski o premierze Ryzen 3000, Radeon Navi i chipsetu X570

Dziennikarz wspomnianego serwisu został poinformowany, że AMD planuje wprowadzić na rynek GPU Navi co najmniej miesiąc po debiucie 7nm Ryzenów. To z kolei sprawia, że nie powinniśmy oczekiwać nowych kart graficznych AMD przed początkiem sierpnia. Firma w wakacyjnym szale ma jeszcze do dyspozycji targi Gamescom i Siggraph, na których to powinna zawitać.

Nawet partnerzy AMD zostali poinformowani, że powinni spodziewać się premiery układów graficznych Navi dokładnie miesiąc po premierze Ryzen 3000. Co jednak najdziwniejsze, w tym samym wpisie możemy przeczytać, że to Navi nie będzie bazować na makro-architekturze GCN, korzystając z szumnie zapowiadanej “next-gen”. Kłóci się to z wcześniejszymi informacjami, które mówiły jasno, że to Navi będzie ostatnią serią korzystającą z GCN. Finalnie trudno więc połapać się w tych przeciekach i z dnia na dzień mam coraz większą nadzieję, że AMD rzuci nieco światła na swoje plany.

Czytaj też: Nowa architektura GPU od AMD pojawi się na przełomie 2020 i 2021

Źródło: Wccftech