WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nvidia o dostawach RTX 2080 Ti

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, którego nie zdenerwowałyby opóźnienia w dostawie sprzętu za kilka kawałków. Nvidia zdecydowanie nie popisała się premierą najnowszych GeForce RTX, ale teraz opowiedziała co nieco o dostawach RTX 2080 Ti.

Przed tygodniem firma musiała przyjąć na klatę sporą falę rozczarowań. Wtedy to okazało się, że dostawy kart GeForce RTX 2080 Ti zostaną opóźnione o tydzień, czyli do maksymalnie 9 października. Nie była to oczywiście najlepsza wiadomość, ale wygląda na to, że przedostatnia w sprawie dostępności tych modeli. Jeden z moderatorów na forum GeForce napisał, że:

Dzisiaj rozpoczęliśmy wysyłkę GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition do tych, którzy zamówili je z terminem dostarczenia we wrześniu. Każdy z tych klientów powinien otrzymać kartę do 5 października. Z kolei zamówienia GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition z NVIDIA.com z oryginalną datą dostawy w październiku zostaną wysłane do 10 października 2018. Otrzymasz wiadomość e-mail z danymi śledzenia po wysłaniu zamówienia.

To przynajmniej tyle, jeśli chodzi o sprzedaż w ramach… przedsprzedaży. Do tej pory nie mamy pewności kiedy RTX 2080 Ti wjadą na półki sklepowe i będą ogólnodostępne w sklepach intranetowych. Warto też zaznaczyć, że oświadczenie Nvidii odnosi się wyłącznie do modeli Founders Edition, a nie wszystkich (nawet autorskich) wariantów. W sumie te dostawy zgrały się idealnie z dostępnością ray-tracingu n Windowsach 10:

Ray tracing już dostępny na komputerach z Windows 10

Źródło: Kitguru
Zdjęcia: Nvidia