Reklama
aplikuj.pl

Jak Omniverse firmy NVIDIA pomaga firmom w pracy i rozwoju, a kiedyś uratuje Ziemię?

Jak Omniverse firmy NVIDIA, NVIDIA, Omniverse

Podczas gdy firma Meta próbuje przenieść nasze życie do multiversum, NVIDIA dokonuje za pomocą czegoś w podobnym stylu, bo zaawansowanych symulacji rzeczywistości, wielkich rzeczy. Dziś o tym, jak Omniverse firmy NVIDIA pomaga firmom w pracy i rozwoju oraz tym, jak w przyszłości może uratować Ziemię przed katastrofą klimatyczną.

Omniverse może być kluczem do ocalenia Ziemi. Najnowsze informacje na jego temat ujawniono podczas MWC w Barcelonie

Na panelu dyskusyjnym Ronnie Vasishta, starszy wiceprezes NVIDIA ds. telekomunikacji, wyjaśnił, że NVIDIA zamierza stworzyć dokładną symulację naszego świata o nazwie Earth 2. Będzie to cyfrowy bliźniak całej planety o nazwie „Ziemia-2” (z angielskiego Earth 2) na potrzeby modelowania klimatu, który już sprawdził się w rzeczywistości. Wie o tym doskonale firma BMW oraz Ericsson.

W praktyce Omniverse symuluje rzeczywisty świat w fotorealistycznej grafice, ale jest jednocześnie „czymś więcej niż tylko silnikiem do gier”, dzięki m.in. „przestrzeganiu praw fizyki”. To właśnie sprawiło, że NVIDIA w ramach projektu opracowała w Omniverse wersję fabryki samochodów dla BMW, umożliwiając firmie przeprowadzanie testów w teoretycznie rzeczywistych warunkach.

Czytaj też: Kolejna afera z AirTagami. Apple zapewniło świetny sprzęt do szpiegowania, a teraz musi chronić ofiary

To dało BMW możliwość symulacji w celu ulepszenia całych procesów w fabryce, jak również drobnych szczegółów inżynieryjnych. Z kolei firma Ericsson wykorzystała Omniverse do testowania i optymalizacji swojego wdrożenia infrastruktury sieci 5G, badając metryki w czasie rzeczywistym. Projekt objął symulacje dostępu do 5G w całym mieście, co pozwoliło przedwcześnie zadecydować, jak poprowadzić całe prace.