WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nvidia porównuje laptopy z RTX do PlayStation 4 Pro i konsol nowej generacji

Nvidia porównuje laptopy wykorzystujące ich karty do nowych konsol. Jak wypada na tle tych urządzeń PlayStation 4 Pro?

Nvidia podczas targów CES 2019 zaprezentowała nowe laptopy. Wszystkie urządzenia są wyposażone w kartę graficzną z serii RTX. To, co jednak zaskoczyło, to to, że producent kart graficznych zaczął porównywać moc laptopów do konsol. Jak zatem wypadają urządzenia? MSI GS65 ma wbudowaną RTX 2080, która jest dwa razy mocniejsza od PlayStation 4 Pro. GS65 jest szybszy od komputera z GTX 1080 i umożliwia granie w Battlefielda 5 w ponad 60 fpsach, przy włączonej technologii ray-tracingu.

Drugi z laptopów to Acer Predator Triton 500. Tutaj mamy kartę RTX 2060. Laptop ma być mocniejszy od komputera PC z kartą GTX 1070. Moc w porównaniu do konsol? 1,6 raza mocniejszy od PlayStation 4 Pro.

Trzeba przyznać, że osoby planujące konferencję ładnie wymyśliły porównania, jednak są one lekko przesadzone. Po pierwsze, porównywanie mocniejszych kart do słabszych nie ma żadnego sensu. Po drugie, ciekawe jest, o jakich ustawieniach jakości ray-tracingu mówimy w przypadku Battlefielda 5. Skrzętnie uniknięto porównania do najmocniejszej konsoli na rynku, czyli Xboksa One X. Z ust prowadzącego padło również zdanie „To jest dwa razy mocniejsze niż PlayStation 4 Pro. Patrzcie na to: konsola nowej generacji w moich dłoniach”. Warto jednak dodać, że konsole nowej generacji nie będą raczej „tylko” dwa razy mocniejsze od PlayStation 4 Pro. No i zapewne cena laptopów również zwali nas z nóg.

Czytaj też: Nowe laptopy Lenovo Legion z kartami Nvidii nowej generacji

Źródło: twinfinite.net