Reklama

Nvidia prezentuje nowe narzędzia dla programistów

nvidia narzędzie, nvidia programiści

Nvidia cały czas pomaga w udoskonalaniu specyfikacji API oraz silników gier. Firma zaprezentowała cały zestaw nowych narzędzi dla programistów.

Nvidia RTXGI SDK to pakiet RTX Global Illumination, który oferuje skalowalne rozwiązania do obliczania  oświetlenia pośredniego z wieloma odbiciami. Umożliwia to zastosowanie w grach wysokiej jakości oświetlenia opartego o ray tracing oraz jednoczesne zachowanie dużej ilości fps.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Kolejna rzecz to Nvidia Texture Tools Exporter, który wykorzystuje architekturę CUDA do optymalizacji tekstur w silnikach gier lub innych aplikacjach. Pozwala to twórcom gier na stosowanie w swoich aplikacjach tekstur o wyższej jakości i jednoczesne dostarczanie użytkownikom rozwiązań o mniejszym rozmiarze.

Nvidia wspiera też API Vulkan. Nsight Aftermath jest dostępne poprzez aktualizację SDK wraz z obsługą Nsight Graphics umożliwiającego przeglądanie zrzutów awaryjnych. Błędy w działaniu GPU są niezwykle trudne do naprawienia i ich wykrywanie znacząco ułatwia całą sprawę.

Nsight Graphics: GPU Trace zapewnia programistom Vulkan niskopoziomowy profiler GPU Trace. Dostarcza on danych dotyczących działania jednostek sprzętowych i precyzyjnych informacji o przebiegach czasowych. Dzięki temu rozwiązaniu twórcy mogą osiągnąć największą możliwą wydajność w grach dla danego sprzętu.

Czytaj też: Niedługo mogą pojawić się laptopy z Intel Core i7-1068G7