Reklama

Chińskie kina powoli zaczynają działać. Tylko czy ktoś do nich chodzi?

Chiny, koronawirus, kina w Chinach, chińskie kina

Chiny były pierwszym krajem w którym z powodu koronawirusa zamknięto kina. Teraz, po dwóch miesiącach placówki zaczynają się ponownie otwierać. Tylko jakie filmy będą tam puszczane, skoro wszystkie globalne premiery odwołano?

Ja podaje Variety, w pięciu prowincjach: Xinjiang, Shangdong, Syczuan, Fujian i Guangdong, gdzie liczba nowych przypadków znacznie spadła podjęto decyzję o otworzeniu kin. Kilkaset placówek rozpoczęło ponowną działalność w ten weekend, choć przychód jest minimalny, gdyż ludzie boją się wychodzić jeszcze z domów. Chińskie media podają, że do tej pory otwarto 507 kin, co stanowi mniej niż 5% wszystkich działających ośrodków przed wybuchem epidemii. Według podanych danych przychód z piątku wyniósł mniej niż 2000 dolarów, a w dwóch prowincjach nie sprzedano żadnego biletu.

Większość filmów, które obecnie są puszczane w tamtejszych kinach to powtórki nowych i popularnych chińskich filmów. Brak nowości ma na celu zmniejszenie ryzyka i ograniczenie liczby widzów. Jednocześnie cały czas chcą ożywić rynek, jednak bez gwałtownych wzrostów oglądalności. Pomóc ma w tym seria Harry Potter, którą Warner Bros. zaoferował do dystrybucji. Mówi się również, że i Avengers mogą tam znowu pojawić się na wielkim ekranie. W obu przypadkach jednak nie ma podanych żadnych dat.

CZYTAJ TEŻ: Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – Mroczna Rey na kolejnych grafikach koncepcyjnych

Wygląda więc na to, że stopniowo sytuacja w Chinach zacznie powracać do normy. Władze robią wszystko, by zapobiec nowym przypadkom zachorowań a jednocześnie chcą w końcu zażegnać kryzys. Zapewne w najbliższym czasie będziemy otrzymywać kolejne informacje o sytuacji na chińskim rynku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News