WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nvidia SUPER z szybszymi i tańszymi modelami RTX 2060, 2070 i 2080

Pamiętacie nagłe ogłoszenie tego, że Nvidia zapowiada coś super w tajemniczym materiale? Byłem pewny, że poczekamy maksymalnie kilka dni na wyjaśnienia, ale wygląda na to, że firma delikatnie pośpieszyła się z zapowiedzią. Czym więc to SUPER będzie? Z najnowszych plotek/przecieków wychodzi na to, że po prostu nowymi kartami. Dokładnie szybszymi i tańszymi modelami GeForce RTX 2060, 2070 i 2080. 

Czytaj też: Poznaliśmy wygląd kart graficznych Intela?

Te informacje pochodzą od serwisu TweakTown, a wynika z nich, że „następcy” wspomnianych kart będą mogły pochwalić się większymi rdzeniami, które zapewnią im wyższe zegary. Te będą również podbite na obecnych na każdej karcie modułów GDDR6, co może zapewnić od 5 do 15% wyższej wydajności. Ma się to okazać jeszcze podczas targów E3 2019, na których seria Super podobno zadebiutuje. Czy to prawda? Nie wiadomo, ale byłoby to świetnym ruchem, patrząc na tamtejszą prezentacje kart Navi.

Karty te mają bazować na architekturze Turing i nie mącić rynku na poziomie flagowca (RTX 2080 Ti). Liczymy więc na coś w stylu:

  • GeForce RTX 2060 SUPER
  • GeForce RTX 2070 SUPER
  • GeForce RTX 2080 SUPER

W tej serii największą rolę ma odgrywać jednak cena, która ma wynosić kolejno 249$, 399$ i 599$. Jednak moim zdaniem te informacje nie pokrywają się z rzeczywistością, bo jeśli Nvidia naprawdę uważa takie trzy karty za godne nazwy „Super”, to… no cóż. To jest to odrobinę rozczarowujące.

Czytaj też: AMD popchnęło rozwój dysków SSD przez interfejs PCIe 4.0

Źródło: TweakTown