Reklama
aplikuj.pl

Nvidia rozpoczyna bój z koronawirusem

Nvidia koronawirus, COVID 19 Nvidia, superkomputery Nvidii, koronawirus walka Nvidia

Nvidia przyczynia się do walki z pandemią koronawirusa w ramach działalności w COVID-19 High-Performance Computing Consortium.

Wspomniana grupa, to kolektyw wielu firm z różnych branży i gałęzi na rynku. Począwszy od przemysłowe po akademickie i kończąc na federalnych tworach, których celem jest jedno – przyspieszenie metod wykrywania powstrzymywania i leczenia pandemii. Jest to możliwe z wykorzystaniem najpotężniejszych zasobów komputerów na świecie.

Nvidia zapewniła, że jej grupa zadaniowa dołączająca do walki ma doświadczenie w wielu dziedzinach, a w tym sztucznej inteligencji, superkomputerów, odkrywania leków, dynamiki molekularnej, genomiki, obrazowania medycznego i analizy danych.

Czytaj też: Procesory Intel 10. generacji trafią później do sklepów

Wiodący producent kart graficznych na rynku powiedział również, że przekaże swoją sztuczną inteligencję, aby pomóc zespołom naukowym tego konsorcjum w szybszym przetwarzaniu większej ilości danych. Mówi się o zapewnieniu dostępu badaczom do 30 superkomputerów Nvidii z ponad 400 petaflopami mocy obliczeniowej.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News