Reklama
aplikuj.pl

Karty GeForce RTX 3060 z zabezpieczeniami antykryptowalutowymi

Karty GeForce RTX 3060, zabezpieczeniami antykryptowalutowymi

Walka NVIDIA z kryptowalutami objawi się nową serią kart „dla górników”, ale też zabezpieczeniami antykryptowalutowymi dla karty GeForce RTX 3060. Czym one będą?

Karty z zabezpieczeniami antykryptowalutowymi

Oprócz nowych kart graficznych NVIDIA ogłosiła również, że w następnej aktualizacji sterownika GPU GeForce RTX 3060 zmniejszy o połowę wydajność kopania Etherium, co powinno zmniejszyć wykorzystywanie tego modelu przez koparki. Jednak takie coś byłoby zbyt proste do obejścia – wystarczyłoby nie zaktualizować sterownika.

Czytaj też: Acer Predator X25b miiprzx ma aż 360 Hz
Czytaj też: Wydajność ZOTAC RTX 3060 w wydobywaniu kryptowalut
Czytaj też: Zobaczcie oficjalny teaser Huawei Mate X2!

Kryptowaluty zaskoczyły Nvidie dwukrotnie

Chociaż pierwsze, co trafia do głowy na myśl o takim rozwiązaniu, sprowadza się do tego, że sterownik zwyczajnie wykrywałby algorytmy wydobywania kryptowalut i wtedy je dezaktywował. Jednak wydaje się, że tak nie jest, co wyjawił Bryan Del Rizzo, dyrektor PRu GeForce.

Według niego to nie tylko robota sterownika:

To nie tylko kwestia sterownika. Między sterownikiem, układem scalonym RTX 3060 a systemem BIOS (oprogramowaniem układowym) istnieje bezpieczny uścisk dłoni, który zapobiega usunięciu ogranicznika szybkości „kopania”.

Czytaj też: Obudowy NZXT H1 są ściągane do naprawy
Czytaj też: Czy Gainward szykuje GeForce RTX 3060 z 8 GB pamięci?
Czytaj też:
Premiera Sapphire Radeon RX 6900 XT TOXIC Limited Edition

Oznacza to, że NVIDIA znalazła sposób na ograniczenie wydajności RTX 3060 w zastosowaniach kryptowalutowych nawet bez aktualizacji sterownika. Wymaga to jednak pewnych zmian i dlatego mówi się, że NVIDIA wprowadzi na rynek nowe rewizje swoich GeForce RTX 3000 z tymi zmianami, żeby nie tylko RTX 3060 miał je w sobie.