Nvidia zamyka rok rekordową ceną akcji

nvidia wycena, nvidia przewidywania

Nvidia nie radziła sobie zbyt dobrze na giełdzie w zeszłym roku. Podczas, gdy AMD osiągnęło najwyższą w historii cenę to akcje zielonych spadły o 35% pomiędzy drugim kwartałem roku budżetowego 2019 a 2020.

Od tego czasu wszystko się zmieniło. Akcje Nvidii skoczyły właśnie do 239,93 dolarów, co stanowi wzrost o 1,21% w porównaniu z wczorajszym zamknięciem. Jest to wynik bliski najwyższej rocznej cenie akcji, która wynosiła 241,81 dolarów (23. grudnia 2019 roku).

W czwartym kwartale fiskalnym 2019 roku przychody Nvidii spadły aż o 976 milionów dolarów w porównaniu do poprzedniego kwartału. W styczniu też cena akcji spadła do 130 dolarów, co było tragicznym wynikiem.

nvidia wycena, nvidia przewidywania

Nowy wzrost rodzi optymizm wśród analityków. Firmy Benchmark Company i Wells Fargo podniosły docelowe ceny akcji do 275 dolarów i 270 dolarów. Ta druga wybrała też Nvidię jako najlepszą firmę półprzewodnikową na 2020 rok.

Nvidii szykuje się więc całkiem niezły rok. Przychody powinny znacznie wzrastać, podobnie jak z wyceną. Popsuć to może tylko AMD, które prezentując kolejne konkurencyjne grafiki może obniżyć sprzedaż kart zielonych.