WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test chłodzenia NZXT Kraken X53

NZXT Kraken X53 to najnowsze AiO od znanego producenta. Jak zaprezentuje się ono w testach?

AiO otrzymałem w standardowym dla NZXT opakowaniu. W środku jest instrukcja, zestaw montażowy oraz kable. Instrukcja dobrze wyjaśnia montaż, który jest naprawdę prosty. Kable służą do podłączenia całości do płyty głównej i złącza SATA. Całością można bowiem sterować za pomocą oprogramowania NZXT CAM. Więcej na jego temat znajdziecie tutaj. Gwarancja na NZXT Kraken X53 wynosi 6 lat.

Chłodzenie wygląda dobrze. Wentylatory nie mają podświetlenia, ale blokopompka robi ogromne wrażenie. W obudowie z oknem będzie to naprawdę świetnie się prezentowało.

Chłodnica ma wymiary 123 x 275 x 30 mm. Wykonana jest ona z aluminium. Wychodzą z niej dwa węże o długości 400 mm. Są one dosyć elastyczne, więc nie będzie problemów z ich ułożeniem w obudowie. Łączą się one z blokopompką poprzez złączki, których położenie można zmieniać. Zapewnia to kolejne możliwości odpowiedniego dopasowania położenia węży w obudowie.

Blokopompka ma kilka ciekawych rzeczy. Zacznijmy od obrotowego ringu, którym możecie sterować położeniem napisu NZXT. Nie ważne więc jak zainstalujecie chłodzenie to zawsze będziecie mogli mieć napis NZXT ułożony w odpowiednią stronę. Podstawa bloku jest miedziana i fabrycznie jest tam nałożona pasta termoprzewodząca. Pompka pracuje z maksymalną prędkością 2800 RPM. Z blokopompki wychodzi sporo kabli, co jest akurat minusem. Konkurencja rozwiązała tę sprawę znacznie lepiej i jest mniej problemów z ułożeniem okablowania. Jednakże takie rozwiązanie od dawna stosuje NZXT i jest to cecha charakterystyczna wszystkich Krakenów.

Dołączone wentylatory to modele Aer P120. Ich maksymalna prędkość wynosi 2000 RPM, ciśnienie 2,93 mmH2O, przepływ powietrza 73,11 CFM a głośność 36 dBA. Zasilane są one z jednej wtyczki 4 pin a ich MTBF jest równe 60 tysięcy godzin.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa