Rada Miasta Oakland wydała właśnie rezolucję, która dekryminalizuje wszystkie naturalne związki psychodeliczne pochodzenia roślinnego. Ma to miejsce miesiąc po historycznym głosowaniu w Denver, gdzie zdekryminalizowane zostały grzybki halucynki.

W Oakland głosowanie przebiegło jednogłośnie. Rezulacja mówi, że policja ani żadna agencja miejska nie wykorzysta funduszy miejskich, ani zasobów w celu egzekwowania praw nakładających kary za używanie i posiadanie przez dorosłych roślin enteogennych.

Czytaj też: Zmiana białka chroniącego przed promieniowaniem pomoże chorym na raka

W przeciwieństwie do Denver rezolucja Oakland dotyczy znacznie szerszej grupy substancji. Są to wszelkie rośliny, które mogą być uznawane za psychodeliki, a nie tylko grzybki halucynki. Można więc zażywać źródła związków indolowych, tryptamin czy fenetylamin. Nie dotyczy to jednak LSD ani innych chemicznych środków.

Rezolucja jest kolejny krokiem, który ma na celu zmuszenie władz stanowych do odniesienia się do tej sprawy. W 2020 roku będą wybory więc z pewnością wielu polityków będzie chciało wykorzystać tę sprawę do wygrania głosowania.

Czytaj też: Ponad 70 pływaczy szarych zmarło w ciągu 6 miesięcy – naukowcy nie wiedza dlaczego

Źródło: Newatlas

 

 

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej