Obejrzyj testy dwóch prototypów C_Two Rimaca

C-Two, testy C_Two, Rimac C_Two, hipersamochód Rimac

To pierwszy raz, kiedy możemy rzucić okiem na cacka firmy Rimac w pełnej okazałości i to w dodatku na torze. Oto para prototypów hipersamochodów C_Two.

Rimac opublikował ten klip, aby zapewne zaznaczyć, że rozwój C_Two przebiega zgodnie z planem. Ten z kolei przedstawia parę prototypów, szalejących na torze i eksplorujących dwa bardzo różne podejścia do wydajności.

Jeden samochód koncentruje się na zawieszeniu i sterowaniu za pomocą zaktualizowanych elementów zawieszenia, podczas gdy drugi poszedł w stronę aerodynamiki, analizy warunków jazdy oraz regulacji aktywnych elementów aerodynamicznych.

Żaden samochód nie ma tego samego systemu – aktywny prototyp aerodynamiczny nie ma ulepszonego zawieszenia i odwrotnie – więc każdy element można monitorować i regulować bez krzyżowania danych.

Sądząc po kilku ujęciach, Rimac ewidentnie poświęca sporo czasu, aby zapewnić, że C_Two będzie w stanie pokonywać zakręty z rozmachem i wysoką pewnością. Nic dziwnego, ponieważ ten hipersamochód zaoferuje prawie 2000 koni mechanicznych dla wszystkich czterech kół z silników elektrycznych.