Reklama
aplikuj.pl

Obejrzyjcie kosztującego krocie hiperSUVa RM-X2 od Ramsmobile

Obejrzyjcie kosztującego krocie hiperSUVa RM-X2 od Ramsmobile
Obejrzyjcie kosztującego krocie hiperSUVa RM-X2 od Ramsmobile

HiperSUVy są nadal rzadkością na rynku, co potwierdza fakt, że dopiero ostatnio powitaliśmy tego pierwszego na rynku konsumenckim w masowej produkcji. Jednak debiutujący na targach we Frankfurcie RM-X2 od Ramsmobile istnieje i jest właśnie takim hiperSUVem z produkcyjnymi planami. 

Czytaj też: Nowego Land Rover Defender złożycie z klocków LEGO

Zaprojektowany na Białorusi i wyprodukowany w Nowym Meksyku, hiperSUV RM-X2 będzie sprzedawany w wielu wersjach napędowych. Wśród nich znajdzie się benzynowy doładowany silnik z Corvette ZR1 o pojemności 6,2-litra, pojemniejszy, bo 6,6-litrowy diesel Duramax oraz bliżej nieokreślony silnik elektryczny z akumulatorami. Kolejno te jednostki wyciskają 755 i 550 KM, choć Ramsmobile zapowiadał, że RM-X2 pochwali się mocą 999 koni mechanicznych. Firma zapewne spędzi sporo czasu na modernizacjach.

Pomijając już kwestię napędu, RM-X2 jest zdecydowanie dziwnym SUVem, który śmiało mógłby zostać wykorzystany, jako samochód jakiejś tajnej organizacji w filmie o dystopicznej przyszłości. Waży przy tym od 1500 do 2700 kilogramów, buduje go głównie włókno węglowe oraz tytan, jeździ na felgach o rozmiarze do 24 cali, posiada hydropneumatyczne zawieszenie z pokrytym teflonem podwoziem, a w opcjach widnieje nawet dodatek w postaci gąsienicy rodem z czołgu na środku.

Ramsmobile twierdzi, że RM-X2 może pokonywać podjazdy o nachyleniu 60-70 stopni lub zjeżdżać pod kątem 45 stopni, a w opcjach jest też możliwość zapewnienia sobie dwóch różnych poziomów kuloodporności. Czy więc kogoś dziwi, że Ramsmobile wyprodukuje maksymalnie 12 RM-X2 z ceną rozpoczynającą się od 999999$?

Czytaj też: Nie uwierzycie ile przyjdzie Wam zapłacić za paski na Shelby GT500

Źródło: New Atlas