Reklama
aplikuj.pl

Kupiliście nowe Volvo z limitem prędkości? Możecie go obejść

obejście limitu prędkości Volvo

W pierwszej połowie tego roku Volvo ogłosiło wprowadzenie limitu prędkości maksymalnej do wszystkich swoich nowych samochodów. Jednak obejście ograniczenia do 180 km/h wcale nie jest niemożliwe.

Obejście limitu prędkości Volvo

Ograniczenie maksymalnej prędkości do 180 km/h przez Volvo było podyktowane przede wszystkim kwestią bezpieczeństwa, bo tak jak kiedyś wysokie prędkości były związane z niskim komfortem jazdy, teraz wcale nie wpływają na naszą wygodę i zachęcają do zbyt szalonego „wojowania”.

Czytaj też: Następne Volvo XC90 może być wyjątkowe dla marki
Czytaj też: Dla Volvo prawa autorskie na Instagramie nie istnieją
Czytaj też: Klasyczne Volvo P1800 powraca za sprawą Cyan Marks

Jednak nie wszyscy lubią limity i najpewniej dlatego, widząc w tym szansę na biznes, niemiecka firma zajmująca się samochodami Volvo, Heico Sportiv, podjęła się usunięcia tej bariery maksymalnej prędkości.

ograniczenie prędkości Volvo, blokada prędkości Volvo, Volvo prędkość, Volvo o blokadzie

Tuner wykorzystuje do tego ten sam pakiet oprogramowania, który normalnie jest używany do dodawania mocy. Dzięki niemu Heico Sportiv może podnieść ograniczenie o od 30 do 70 km/h. Finalnie można więc zrobić z limitu 180 km/h całe 250 km/h.

Czytaj też: Jak wyglądałoby Volvo C30 po 14 latach?
Czytaj też: Kwadratowe też może być dobre? Oto nieoficjalny render Volvo 240
Czytaj też: Jakim elektrycznym samochodem zaskoczy nas Volvo?

Te 250 km/h, to swoją drogą maksymalna prędkość, na jaką mógł przed ograniczeniem pochwalić się wyczynowy model Volvo S60 T8 Polestar, dzięki mocy 405 KM.