Observer System Redux lepszy na PS5, a nie Xbox Series!

observer, ps5

Macie obie te konsole? To w przypadku Observera powinniście zagrać na PS5. Zdecydowanie.

Powoli pojawia się coraz więcej analiz dotyczących tego, która konsola lepiej uruchamia dany tytuł. Sprzęty są tak podobne, że raz lepsze jest PS5, a raz lepszy Xbox Series X. Polski Observer System Redux powinniście jednak zdecydowanie ograć na PS5.

Czytaj też: Polskie wydanie Masters of Doom z datą premiery! Quake, Doom, Wolfenstein w jednej książce
Czytaj też: Ekskluzywne Driver 2 z PlayStation odtworzone na PC w 60 fps!
Czytaj też: Resident Evil Village może zadebiutować już w kwietniu

Observer System Redux na nowo

System Redux to odświeżona wersja gry Observer. Tytuł oferuje grafikę 4K czy ray-tracing. Do tego lepsze tekstury, płynność i nowe modele postaci – widać włożoną pracę. Jednak okazuje się, że na PS5 widać to bardziej. Wiedzieliśmy już wcześniej, że gra na PS5 ma przewagę dzięki kontrolerowi DualSense. Sprzęt pozwala nam naprawdę poczuć grę, a kontroler Xbox Series nie ma tylu opcji.

Czytaj też: Codemasters dopiero naprawiło Dirt 5 na PS4. Gra staje się grywalna
Czytaj też: Nowe szczegóły współpracy Xbox-Bethesda. Poruszono temat zabierania gier
Czytaj też: Czy DualSense działa na Steam? Tak jakby

Ustawienia prawdę Ci powiedzą

To jednak nie koniec różnic. Okazuje się, że gdy odwiedzimy ustawienia gry na konsolach to zobaczymy, że Xbox Series X oferuje opcję gry w 4K. Włączenie jej da zdecydowanie lepszy obraz przy trochę gorszej płynności. Co z wersją na PS5? Tutaj tej opcji nie ma. Gra zdaje się działać zawsze w 4K. Pojawia się za to opcja odpowiedzialna za włączenie ray-tracingu! Czy jest ona dostępna na Xboxie? Nie ma jej. Gdybyście pytali – Observer na PS5 z włączonym ray-tracingiem ma lepszą płynność niż produkcja na Xbox Series X bez ray-tracingu. Pamiętajcie – Observer System Redux tylko na PS5.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News