WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Obudowa USB na kompost. Co to za szalony pomysł?

Obudowa USB na kompost. Co to za szalony pomysł?

Firmy wychodzą naprzeciw konsumentom, aby wspólnie działać w walce o środowisko i ograniczyć zaśmiecanie materiałami, które rozkładają się setki lat. Marka Goodram również podjęła starania, aby jej produkty były bezpieczne dla środowiska i wprowadziła do oferty produktowej nowy model USB, posiadający ekologiczną obudowę.

Jak żyć nowocześnie używając technologii, a przy tym zadbać o otaczające nas środowisko?

Nowy pendrive o nazwie UME Eco Friendly rozszerza linię obecnego w ofercie Goodram i popularnego modelu UME. To rozwiązanie dla tych, którzy wierzą, że każde, nawet najdrobniejsze działanie w kierunku ekologii pozwoli nam wszystkim na ograniczenie zaśmiecania naszej planety i pozwoli nam dłużej cieszyć się zdrowym pięknym środowiskiem, mimo dużego postępu technologicznego.

Obudowa tego modelu jest stworzona z materiałów biodegradowalnych i ulegnie rozpadowi w warunkach kompostowych, kiedy już pamięć nie będzie nam potrzebna, z uwagi na zużycie lub lata pracy.

Czytaj też: iPhone 12 przeszedł ekstremalny test wodoszczelności
Czytaj też: 10 innowacji, które odmienią medycynę
Czytaj też: Inteligentne głośniki – zbędny gadżet? Dane mówią co innego

Po co marka wprowadza ten model? Dla samej ekologii? Żeby być trendy?

Oficjalne stanowisko firmy brzmi:

Nie, jako duży producent elektroniki jesteśmy świadomi swych działań i wpływu na środowisko. Nie wprowadzamy ekologicznej pamięci dla samego trendu bycia eko. Wprowadzamy ją dlatego, że jako producent elektroniki generujemy do środowiska materiały, które ulegają dłuższemu rozkładowi. To co możemy zrobić jako firma odpowiedzialna społecznie to wprowadzać rozwiązania, które zminimalizują wpływ na środowisko naturalne tam, gdzie to możliwe.

Obudowa UME Eco Friendly jest nie tylko ekologiczna (i wyglądająca jak słodka krówka do zjedzenia), ale także stworzona w 100% w Polsce, od projektu obudowy po jej wykonanie i wyprodukowanie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext.pl? Obserwuj nas w Google News