Reklama
aplikuj.pl

Obudowa USB na kompost. Co to za szalony pomysł?

Obudowa USB, Goodramume

W trosce o środowisko marka Goodram wprowadziła do oferty nowy model pamięci USB posiadający ekologiczną obudowę. Zobaczcie.

Jak żyć nowocześnie używając technologii, a przy tym zadbać o otaczające nas środowisko?

W ofercie Googram znajdziemy popularny model UME, który rozszerzono o nowy pendrive o nazwie UME Eco Friendly. Jak sama nazwa wskazuje jest to model przyjazny środowisku bo obudowę stworzono z materiałów, które w warunkach kompostowych ulegną rozpadowi. Jest to opcja idealna dla każdego, kto dba o naszą planetę i nie chce jej zaśmiecać kolejnymi odpadami.

Czytaj też: iPhone 12 przeszedł ekstremalny test wodoszczelności
Czytaj też: 10 innowacji, które odmienią medycynę
Czytaj też: Inteligentne głośniki – zbędny gadżet? Dane mówią co innego

Po co marka wprowadza ten model? Dla samej ekologii? Żeby być trendy?

Oficjalne stanowisko firmy brzmi:

Nie, jako duży producent elektroniki jesteśmy świadomi swych działań i wpływu na środowisko. Nie wprowadzamy ekologicznej pamięci dla samego trendu bycia eko. Wprowadzamy ją dlatego, że jako producent elektroniki generujemy do środowiska materiały, które ulegają dłuższemu rozkładowi. To co możemy zrobić jako firma odpowiedzialna społecznie to wprowadzać rozwiązania, które zminimalizują wpływ na środowisko naturalne tam, gdzie to możliwe.

Obudowa UME Eco Friendly to nie tylko ekologiczna konstrukcja, ale również od początku to końca wykonana w Polsce. Więc kupując ją dbasz o środowisko i wspierasz polski przemysł.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext.pl? Obserwuj nas w Google News