Reklama

Oclean Xpro kontra Oral-B Genius X. Jaką szczoteczkę wybrać?

Akcja partnerska

Jako że coraz więcej osób korzysta ze szczoteczek elektrycznych, na rynku pojawiły się różne produkty, dlatego dziś do walki stawiamy Oclean Xpro kontra Oral-B Genius X, czyli dwa inteligentne modele z wiodącą technologią.

Oclean Xpro kontra Oral-B Genius X

Te porównanie odpowiada nie tylko na pytanie co do wyboru szczoteczki, ale też ujawnia, czy nowa marka Oclean ma szanse z liderem na rynku (Oral-B). Na pierwszy front leci moc, z którą szczoteczki zajmują się naszymi zębami – tutaj mamy do czynienia z typem mechanicznym i sonicznym. Jednak, choć zasada działania silnika jest inna, to moc czyszczenia jest równa.

szczoteczki Oclean Xpro kontra Oral-B Genius X

Podczas gdy Oclean Xpro jest typem sonicznym, który posiada ekskluzywny, wbudowany silnik bezszczotkowy z lewitacją magnetyczną o wysokim momencie obrotowym 220gf.cm i prędkości wibracji 42000 obr/min. W tym typie wibracje o wysokiej częstotliwości wytwarzają pęcherzyki, które myją powierzchnię zębów i szczelinę między zębami. Oral-B Genius X 20000 z kolei to typ mechaniczny, gdzie głowica szczotki obraca się 9900 razy/min i wibruje 45000 razy. Efekt czyszczenia uzyskuje się poprzez pocieranie zębów.

Obie szczoteczki mają czujniki ciśnienia, co oznacza, że gdy siła szczotkowania będzie zbyt duża, wskaźnik Genius X20000 zacznie migać, a Oclean Xpro bezpośrednio zredukuje częstotliwość. Pierwsza skupia się na przypominaniu, druga na ochronie.

Wykrywanie martwego pola czyszczenia

szczoteczki Oclean Xpro kontra Oral-B Genius X

Oral-B koncentruje się na monitorowaniu w czasie rzeczywistym, a Oclean koncentruje się na wykorzystaniu wyników szczotkowania, aby pomóc użytkownikom prawidłowo myć zęby. Tak więc, Genius X20000 dzieli jamę ustną na 6 obszarów i do działania wymaga aplikacji ponoć z opóźnieniami przy monitorowaniu w czasie rzeczywistym.

Oclean Xpro z kolei przyjmuje 8-strefowe monitorowanie, wbudowany 6-osiowy żyroskop i ekskluzywny algorytm, który umożliwił oddzielenie szczoteczki do zębów od aplikacji i niezależne zbieranie oraz przetwarzanie danych dotyczących szczotkowania przez użytkownika. Wyniki monitorowania są wyświetlane bezpośrednio na ekranie szczoteczki do zębów, co jest wygodne dla użytkowników w celu sprawdzania procesu na bieżąco. Ponadto aplikacja synchronizuje dane dotyczące szczotkowania zębów, analizuje je i śledzi przez długi czas.

Czytaj też: Walka na rynku elektrycznych szczoteczek trwa

Porównanie aplikacji

Aplikacja Oral-b zawiera trzy zestawy danych, które dotyczą czasu szczotkowania, siły i obszaru pokrycia. Aplikacja Oclean jest bardziej szczegółowa i obejmuje: czas szczotkowania, nacisk, obszar pokrycia, wychylenie główki szczoteczki, moment obrotowy i nie tylko. Ponadto aplikacja Oclean zapewnia ponad 20 programów (użytkownicy mogą dopasować odpowiedni program do swoich nawyków życiowych i warunków jamy ustnej) i obsługuje ponad 100 niestandardowych programów szczotkowania.

Kwestia ceny, czyli wielki plus dla Oclean Xpro

Pod względem ceny między tymi szczoteczkami jest duża różnica. Genius X20000 kosztuje 999 zł, a Oclean Xpro to 54,99$ (nieco ponad 200 zł). Pod względem funkcji i mocy czyszczenia, Genius X20000 i Oclean Xpro mają swoje zalety.

Z technicznego punktu widzenia oba mają szereg dojrzałych technologii, ale to Oclean Xpro ma bardziej innowacyjne technologie. Oral-b ma jednak wyższą reputację i wpływy, ale już z punktu widzenia szczegółów produktu (takich jak żywotność baterii, ochrona przed ciśnieniem itp.) Oclean jest bardziej przyjazny dla użytkownika, a na jego szalę wybór przechyla też stosunek ceny do wydajności.

Materiał powstał we współpracy z firmą MC Mart.