Pozostałości z niszczyciela US Navy, który został częściowo zatopiony przez minę morską, miesiąc temu odkrył zespół finansowany przez rząd USA. USS Abner Read, bo to o nim mowa, został wtedy uratowany, ale duża liczba jego części ciągle pozostała w wodzie.

Niszczyciel uczestniczył w bitwie o Aleuty. Trafił on na minę morską, która oderwała tylne ok. 23 metry statku. Jedynie dzięki szybkiej reakcji załogi udało się ocalić resztę statku. W tym wydarzeniu zginęło 71 mężczyzn. Resztki wraku zostały odkryte dzięki sonarom na statku badawczym Norseman II, które znalazły obiecujący cel. Szybko w dane miejsce został wysłany zdalnie kierowany pojazd podwodny, który potwierdził znalezisko.

Co się stanie z wrakiem? Kwalifikuje się on do ochrony przez rząd USA i zgodnie z prawem, statek pozostaje własnością państwa niezależnie od tego, gdzie został on znaleziony. Sama historia USS Abner Read też nie kończy się dobrze. Statek powrócił do floty ale został zatopiony w 1944 roku na skutek ataku japońskich bombowców.

Zobaczcie jak samolot C-5M Super Galaxy ląduje bez przedniego podwozia

Źródło: https://www.popularmechanics.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej