Reklama
aplikuj.pl

10 lat temu ukryto skarb o wartości 2 mln dolarów. Teraz udało się go odnaleźć

10 lat temu milioner Forrest Fenn stworzył skrytkę wypełnioną złotem i klejnotami. Jej wartość wynosiła ok. 2 mln dolarów, a niedawno jeden ze szczęśliwców odnalazł te bogactwa.

Pochodzący od nazwiska pomysłodawcy termin skarb Fenna odnosił się do obiektu ukrytego na terenie Gór Skalistych w Ameryce Północnej. Łańcuch ten rozciąga się na długości niemal pięciu tysięcy kilometrów, dlatego znalezienie skarbu wydawało się niemal niemożliwe. Wygląda jednak na to, że komuś udało się tego dokonać.

Opublikowana w 2010 roku autobiografia Forresta Fenna, zwana The Thrill Of The Chase: A Memoir, miała rzekomo zawierać wskazówki nt. miejsca ukrycia bogactw. Historie zawarte w książce miały trafić do poszukiwaczy, choć informacje nt. lokalizacji nie były zbyt oczywiste. Setki tysięcy ludzi próbowało odnaleźć skrzynię, a w związku z poszukiwaniami odnotowano co najmniej 5 zgonów.

Czytaj też: Niemieckie zapiski zdradzają lokalizację skarbu z II wojny światowej. Znajduje się na terenie Polski

Forrest Fenn ogłosił, że skontaktował się z nim człowiek twierdzący, że odkrył skarb. Jako dowód swoich osiągnieć dostarczył zdjęcie, choć Fenn nie udostępnił go publicznie. Dodał, iż znalazca bogactw wartych 2 mln dolarów chce pozostać anonimowy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News