Reklama

Nakładka na odkurzacz do sprzątania klocków LEGO kończy z klockowym cierpieniem

Zapewne każdy w swoim życiu przynajmniej raz uderzył małym palcem w szafkę, uderzył się w łokieć tak niefortunnie, że ten sprawiał wrażenie, jakby żył swoim życiem i przede wszystkim stanął na klocku LEGO. Która z tych sytuacji jest najgorsza? Odpowiedź na to pozostawiam Wam, ale jeśli Wasz wybór padł na „klockowy incydent”, to zapewne docenicie odkurzacz do sprzątania klocków LEGO.

Powstał odkurzacz do sprzątania klocków LEGO, któremu bardziej pasuje miano sprzętu do sortowania

Unnecessary Inventions to kanał na YouTube, który (jak sama nazwa wskazuje), przedstawia niepotrzebne wynalazki opracowane przez samego autora. Czy wszystkie rzeczywiście są tak niepotrzebne? Raczej wręcz przeciwnie, a odkurzacz do sprzątania klocków LEGO jest tego świetnym przykładem.

Projekt opiera się na zwyczajnym odkurzaczu, do którego przyczepiono wydrukowaną w 3D, wcześniej zaprojektowaną przystawkę do odkurzacza Shop Vac, która umożliwia odkurzanie klocków Lego i automatyczne sortowanie ich według rozmiaru. W praktyce przyssawką przyjmuje postać magnetycznie zatrzaskiwanych cylindrów z dyskami filtrującymi pomiędzy nimi, które są zaprojektowane tak, aby najmniejsze kawałki spadały na samo dno, a większe układały się w zróżnicowanych pod względem wielkości warstwach.

Czytaj też: Piasek pokryty woskiem zamiast plastiku? Rolnicy mogą dostać alternatywę

To więc przydatny gadżet nie tyle do odkurzania podłogi pełnej klocków (wskazuje na to nawet brak odpowiedniej przyssawki), a sortowania ich w konkretnym zbiorniku, które idealne zdecydowanie nie jest i widać to na końcu filmu.