Reklama
aplikuj.pl

Facebook osiągnął sukces z energią odnawialną

Przed dwoma laty Facebook dumnie ogłosił swoje plany przejścia wyłącznie na energię odnawialną i wygląda na to, że jest na dobrej drodze do tego celu.

Facebook opublikował właśnie swój pierwszy raport na temat dążenia do rozwoju zaplecza energetycznego i pochwalił się w nim, że w 2019 roku jego firma operowała na 86% energii ze źródeł odnawialnych. Jest to nie tylko kamień milowy dla wspomnianego celu, ale też ogromny wzrost z zaledwie 35% w 2015 roku.

Co składa się na taki sukces? Po pierwsze ogromna farma słoneczna w Teksasie, która wraz z innymi placówkami wiatrowymi oraz słonecznymi zapewnia firmie aż 1,3 gigawata energii. Jesteśmy więc w stanie uwierzyć Facebookowi, że jego główna siedziba w Menlo Park jest w 100 procentach zasilana energią odnawialną.

Idąc dalej, tylko w 2019 roku Facebook zmniejszył swoją operacyjną emisję gazów cieplarnianych o 59 procent w porównaniu z poziomami z 2017 roku i obciął emisję ponad 100000 ton metrycznych dwutlenku węgla, co stanowi równowartość „usunięcia” 22000 samochodów osobowych z drogi.

Czytaj też: Prototyp okularów Facebooka zwiastuje nowy rozdział VR

Pod kątem swojej ekologiczności Facebook działa też na innych frontach, bo twierdzi, że „jest zobowiązany do oddawania czegoś społeczności, w których znajdują się jego obiekty” (via Engadget). Na przykład planuje odzyskać ciepło wytworzone przez swoje serwery w Odense w Danii i przekazać je lokalnej firmie ciepłowniczej, a jego dążenia do zmniejszenia zużycia wody zaowocowały oszczędnością ponad 11 miliardów litrów wody.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News