Jest wiele zawodów, które całe dnie muszą spędzać przed komputerami. Dodatkowo wiele z tych osób wraca do domu i jeszcze dalej korzysta z komputera. Przy takim trybie życie bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie monitora i oświetlenia.

Oświetlenie powinno być rozłożone – nie może ono razić użytkownika ani nie może być niedoświetlonych miejsc. Kolejna ważna kwestia to odległość od monitora. Najczęściej stosowane monitory mają przekątną 24/27 cala a ich rozdzielczość to Full HD. W takich warunkach najlepiej siedzieć w odległości minimalnie 60 cm. Monitor musi posiadać wygodną podstawę, która umożliwia jego regulowanie. Ewentualnie powinien on być powieszony na ścianie. Uchwyty do tego mogą być pojedyncze albo podwójne. Osoby zajmujące się rgafika powinny takżę docenić funkcję PIVOT, która pozwala na obracanie monitora o 90°.

Korzystając z monitora pamiętajcie jeszcze o tym, żeby korzystać z jego natywnej rozdzielczości przy jak najwyższym odświeżaniu. Wpłynie to pozytywnie na komfort pracy oraz czytelność obrazu. Przy monitorach o przekątnej 27 cali warto pracować z rozdzielczością WQHD, która także zwiększa komfort użytkowania.

Źródło: Materiały prasowe

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!