Reklama
aplikuj.pl

Odświeżenie Cupra Ateca 2021, czyli na pozór niewiele

Cupra Ateca, Cupra Ateca 2021, lifting Ateca

Oto odświeżona Cupra Ateca, a więc podkręcona wersja zaktualizowanego modelu Seat Ateca na 2021 rok, która zadebiutowała przed tygodniem.

Cupra Ateca 2021 otrzymała ten sam zestaw zmian stylistycznych, co jej niepodkręcona siostra ze znakiem SEATa. Jako delikatne odświeżenie, poprawki znalazły się głównie z przodu, bo mowa o światłach z diodami LED, nowym zderzaku ze świeżymi światłami przeciwmgielnymi, czy większej maskownicy. Na tyle zmiany są trudne do dostrzeżenia (via Motor1).

W środku nowością jest szereg technologii obejmujący w pełni cyfrowy zestaw wskaźników o wymiarach 10,25 cala, który uzupełnia 9,2-calowy ekran dotykowy systemu audio-nawigacyjnego na środku deski rozdzielczej. Zadbano też o nowoczesne standardy od portów USB-C po bezprzewodową integrację Android Auto i Apple CarPlay.

Niestety Cupra nie podkręciła turbodoładowanego silnika benzynowego o pojemności 2 litrów, więc ciągle w grę wchodzi 300 koni mechanicznych i 400 Nm momentu obrotowego. Postarała się jednak w kwestii podwozia, wprowadzając zmiany, które nadają temu crossoverowi bardziej precyzyjnego i angażującego stylu jazdy.

Czytaj też: Zdjęcia szpiegowskie Jeep Grand Cherokee 2021

Cupra Ateca 2021 rozpędza się do setki w 4,9 sekundy i maksymalnie osiąga prędkości rzędu 247 km/h. Tak jak poprzednio, jest oferowanaz siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem i napędem na wszystkie koła. Premiera? W Europie już w trzecim kwartale tego roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News