Reklama
aplikuj.pl

Zdjęcia szpiegowskie Jeep Grand Cherokee 2021

Jeep Grand Cherokee 2021, Jeep Grand Cherokee, Grand Cherokee 2021, Grand Cherokee, prototyp Gran Cherokee,

Jeep Grand Cherokee może i nie jest częstym bywalcem na naszych drogach, ale z pewnością ma swoich fanów. Oto więc zdjęcia prototypu jego nadchodzącego wydania na 2021 rok.

Pierwotnie debiut Jeep Grand Cherokee miał mieć miejsce podczas Detroit Motor Show, ale z powodu pandemii i trzymiesięcznego opóźnienia w produkcji, plan ten został skreślony. Pomimo spodziewanej blisko-produkcyjnej wersji Grand Cherokee piątej już generacji został ponownie dostrzeżony w testach, dzierżąc solidny kamuflaż.

Tradycyjnie wiadomości na jego temat nie są oficjalne, bo sprowadzają się do plotek. Według nich jedną z głównych aktualizacji, które zobaczymy w Grand Cherokee 2021, będzie jego platforma Giorgio. Ten dzielić się swoimi podstawami z FCA, a dokładnie z modelami Alfa Romeo Stelvio i Giulia. Dzięki temu ten SUV będzie miał znacznie dłuższy niż obecnie rozstaw osi, bo rzędu 2,91 metra.

Podobno GC 2021 zaoferuje kilka opcji układu napędowego, w którym 2-litrowy silnik rzędowy z czterema cylindrami będzie podstawowy, a wyższe wydania napędzi Pentastar V6 z eTorque. Hybrydowy układ napędowy typu plug-in również powinien zadebiutować, ale dopiero po premierze.

Czytaj też: Cama… co? Tesla Model S Raven nawet się nim nie przejęła

Według przecieków ten SUV powita nawet na swoim pokładzie diesla V6 o pojemności 3 litrów, który zapewni 260 KM i 651 Nm momentu obrotowego.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News