Odświeżenie modelu SEAT Ibiza 2021 zadebiutowało

SEAT Ibiza 2021, Ibiza 2021, premiera SEAT Ibiza 2021

Sociedad Española de Automóviles de Turismo, czyli po prostu SEAT, zaprezentował najnowsze odświeżenie modelu, który na rynku jest już od 2017 roku. Oto SEAT Ibiza 2021.

Premiera SEAT Ibiza 2021

Odświeżenia w ostatnich czasach przyzwyczaiły nas już do swojej zwykle na wskroś skromnej natury, która rozwija skrzydła głównie pod kątem technologii, kabiny i układów napędowych. Co z kolei zyskał SEAT Ibiza 2021 w swoim liftingu? Jedno jest pewne – nieobeznani z pewnością zmian tak szybko nei wychwycą.

Czytaj też: Odświeżony SEAT Arona na zdjęciach. Forma wręcz produkcyjna

SEAT Ibiza 2021 teraz otrzymuje diody LED w podstawowym wykończeniu, logo firmy na nadwoziu ma teraz dwukolorowe chromowane wykończenie, a cała paleta lakierów została rozszerzona o Asphalt Blue i Sapphire Blue. Ponadto model zyskał trzy nowe wzory felg aluminiowych (dwie 17-calowe i jedna 18-calowa) i to tyle, jeśli idzie o nadwozie.

Wewnątrz nowej Ibizy SEAT dorzucił oświetlenie LED przy otworach wentylacyjnych, zwiększył rozmiar systemu informacyjno-rozrywkowego, więc teraz standardowy ekran dotykowy ma 8,25 cala, ale można go rozbudować do 9,2-calowego modelu. Bez zmian pozostał cyfrowy wyświetlacz kierowcy o przekątnej 10,25 cala, ale klienci mogą sięgnąć po nowe tapicerki i cieszyć się zaprojektowaną na nowo kierownicą ze skórą Nappa w wersjach wyposażenia FR i Xcellence.

Czytaj też: SEAT Cupra Formentor FZ wyszpiegowany z silnikiem Audi

Napęd SEAT Ibiza 2021

Chętni na nową Ibizę w podstawowej wersji są skazani na trzycylindrowy silnik TSI o pojemności jednego litra, mocy 95 KM i 175 Nm momentu obrotowego, a te wartości trafiają na koła przez pięciobiegową manualną skrzynię biegów. Mocniejsza konfiguracja podbija możliwości do 110 KM i 200 NM, sięgając po sześciobiegowy manual, lub siedmiobiegową DSG. Najmocniejszym silnikiem jest czterocylindrowy silnik 1.5 TSI o mocy 150 KM i 250 Nm.

Produkcja zmienionego SEAT-a Ibiza rozpocznie się w fabryce Martorell w Hiszpanii w trzecim kwartale bieżącego roku, a dostawy do klientów powinny ruszyć na przełomie 2021 i 2022 roku.