WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Odświeżona Kia Stinger już w Europie!

W Europie Kia Stinger w obecnej formie jest już od ponad trzech lat i na podstawie doświadczenia zebranego z tego okresu, producent wreszcie przygotował europejskie odświeżenie modelu.

Jak podaje serwis Motor1, w ciągu tych trzech lat największy sukces w Stinger osiągnął podwójne turbodoładowany silnik o pojemności 3,3 litra, który sprawił, że firma zdecydowała się porzucić mniejsze silniki w debiutującym dziś w Europie zmodyfikowanym modelu. Dlatego nowa Kia Stinger, to całe 365 koni i 510 Nm momentu obrotowego, które czerpie z silnika V6 połączonego z nowym elektronicznym systemem zmiennych zaworów wydechowych.

Silnik V6 nadal współpracuje z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i jest oferowany z wyborem napędu na tylne i wszystkie koła, gdzie zalicza rozpęd do 100 km/h w 4,9 sekundy. To czyni odświeżoną Kię Stinger najszybciej przyspieszającym samochodem, jaki firma kiedykolwiek sprzedała w Europie.

Chociaż możemy po prostu powiedzieć, że to stary model z delikatnymi ulepszeniami, nie bądźmy aż tak wymagający względem zwyczajnego odświeżenia. Reflektory zyskały bowiem nowy wygląd, a światła do jazdy dziennej doczekały się modyfikacji.

Jednak najważniejsza nowość w zakresie poprawek nadwozia znajduje się z tyłu, gdzie ten ulepszony gran-tourer ma teraz rozciągające się na całej szerokości światło hamowania i kierunkowskazy z 10 pojedynczymi diodami LED. Cztery końcówki wydechu tylko podkreślają wydajny charakter, a z wydaniem np. GT zyskają jeszcze agresywniejszy wygląd.

Kia zaprojektowała też zupełnie nowe 18- i 19-calowe felgi aluminiowe, dodając do nich nowy wariant kolorystyczny i dwa opcjonalne pakiety – Dark i Black. Po zawitaniu do kabiny najbardziej zauważalną zmianą jest większy, bo nie 8-, a 10,25-calowy system informacyjno-rozrywkowy. Wykorzystane materiały mają z kolei być wyższej jakości, a klimatyczne oświetlenie wnętrza zyskało więcej charakteru. Ulepszenia doczekały się też zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS).

Czytaj też: ID.4 czyli premiera pierwszego elektrycznego SUVa Volkswagena

Nowa Kia Stinger trafi do sprzedaży w Europie na przełomie 2020 i 2021 roku. Ze swoją siedmioletnią gwarancją na 160000 będzie z pewnością ciekawym kąskiem, którego ceny poznamy bliżej premiery.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News