Reklama
aplikuj.pl

ID.4 czyli premiera pierwszego elektrycznego SUVa Volkswagena

premiera Volkswagen ID.4

Długo czekaliśmy (a kiedy mam na myśli długo, to naprawdę trwało to DŁUGO), ale wreszcie oto on – Volkswagen ID.4 w swojej pełnej krasie.

Warto zacząć od tego, że ID.4, to pierwszy elektryczny SUV Volkswagena i drugi po ID.3 model skonstruowany w oparciu o modułową platformę MEB dla samochodów elektrycznych. Na jej bazie powstało nadwozie o długości 4,58 metra i współczynniku Cx na poziomie zaledwie 0,28, które dzięki 2,77-metrowemu rozstawowi osi, jest przestronne, jak w tradycyjnym SUVie.

Zaprezentowany właśnie nowy Volkswagen ID.4 to w pełni elektryczny SUV o sportowym sznycie, który będzie produkowany i sprzedawany w Chinach, USA i w Europie.

Obecnie można go już rezerwować, ale jego premiera będzie miała miejsce w pierwszym kwartale 2021 roku. Wtedy to zadebiutuje jego 204-konna, 310-Nm wersja ID.4 1st RWD z 82 kWh akumulatorem o zasięgu do 402 kilometrów (wedle EPA) za ponad 209000 zł. Nieco później dostępny będzie wariant AWD. Volkswagen ma też w planach wiele innych wersji w postaci ID.4 Pro, ID.4 1st Max, Pure Performance, Pure, czy Pro Performance.

Czytaj też: Ceny i dostępność nowego VW Golfa Varianta w Polsce

Pojemność bagażnika Volkswagena ID.4 wynosi 543 litry i poprzez złożenie oparć tylnych siedzeń można ją powiększyć do 1.575 litrów

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News