Przed rokiem doszły nas słuchy o niepewnej przyszłości polskiej, ambitnej modyfikacji do Gothic 2 o tytule Dzieje Khorinis i nawet po zapewnieniach twórców, co do kontynuowania prac, po rozpadzie pierwotnego zespołu wielu sądziło, że projekt finalnie legnie w gruzach. Zdawało się to potwierdzać na początku kwietnia, kiedy nie pojawiał się żaden zapowiedziany materiał, ale wczoraj wreszcie doczekaliśmy się premierowego zwiastuna Gothic II Dzieje Khorinis. 

W całkiem długim materiale jeden z aktorów głosowych (to zdecydowanie jeden z największych zalet Dziejów Khorinis) przybliża nam miejsce, w którym będzie rozgrywać się zupełnie nowa historia w świecie wykreowanym przez Piranha Bytes. Nie liczcie jednak na Górniczą Dolinę, czy właśnie Khorinis, bo w tej modyfikacji udamy się na wyspę Vaduz. W teorii spokojnej lokacji, która jednak skrywa jakąś tajemnicę.

Dzieje Khorinis ewidentnie spodobały się fanom, którzy zgromadzili już pod materiałem prawie 30000 wyświetleń i 5 tysięcy „łapek” w górę, co widać też po komentarzach. Was zapewne interesuje ta najważniejsza informacja, a więc sama data premiery. Na dzień dzisiejszy wiemy tylko tyle, że debiut darmowej modyfikacji odbędzie się gdzieś w 2020 roku.

Zważywszy na to, że ekipa Soulfire poszukuje obecnie dodatkowych rąk do pracy, które „przyspieszą premierę „Dziejów” w przyszłym roku”, więc możemy sądzić, że pierwotnie mowa o premierze nie wcześniej, niż po pierwszym kwartale 2020 roku.

Czytaj też: Porażka Ubisoftu – sprzedaż Starlink poniżej oczekiwań

 Źródło: YouTube

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej