WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nowe wizualizacje ogniw akumulatorowych 4680 Tesli

Nowe wizualizacje ogniw akumulatorowych 4680 Tesli

Na stronie Join the Cell Team, gdzie Tesla poszukuje nowych talentów do zwerbowania, znalazły się nowe obrazy i wizualizacje z ogniwami akumulatorowymi 4680 w roli głównej.

Obejrzyjcie wizualizacje ogniw akumulatorowych 4680 Tesli

Te nowe cylindryczne ogniwa akumulatorowe Tesla 4680, to jeden z najgorętszych tematów w świecie pojazdów elektrycznych od wielu miesięcy, jako że ten nowy projekt może przełożyć się na 30% większy zasięg na jednym ładowaniu bez poprawy zawartej w ogniwach chemii.

Czytaj też: Oto Teslaquila, czyli alkohol Tesli w szalonej butelce
Czytaj też: Oto Tesla Model S Plaid, który wgniecie Was w fotel
Czytaj też: Tesla zbiera i magazynuje prąd już w ponad 120 miejscach na świecie

Powodem tego jest optymalizacja rozmiaru, nowy projekt poprawiający osiągi (elektryczne, termiczne) oraz uczynienie akumulatorów konstrukcyjnym elementem samochodu. Tesla pokazała właśnie nową wizualizację, która przedstawia w jaki sposób ogniwa 4680 zostaną rozmieszczone wewnątrz opakowania bez użycia modułów wewnątrz.

Widać tutaj około 960 komórek (40×24), zamiast kilku tysięcy, które byłyby obecne, gdyby wykorzystano ogniwa typu 2170. Zmniejszenie liczby jest możliwe, ponieważ ogniwa 4680 przechowują około 5 razy więcej energii.

Czytaj też: Tesla ulepszyła Model Y przez odświeżenie Modelu 3
Czytaj też: AMD i Tesla połączą siły? Navi 23 trafi do elektrycznych samochodów?
Czytaj też: Tesla ujawni nowy wygląd Cybertrucka już niebawem

Zdjęcia i filmy z pilotażowej linii produkcyjnej w Kalifornii są dostępne na stronie Join the Cell Team, gdzie Tesla poszukuje dosłownie setek, a może nawet tysięcy utalentowanych pracowników, aby wesprzeć ekspansję swojej działalności związanej z akumulatorami w nieznane obszary technologii.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News