Okulary AR dla psów. Taki jest pomysł amerykańskiej armii

rzeczywistosc rozszerzona

Inżynierowie związani z armią Stanów Zjednoczonych opracowują tzw. okulary do rozszerzonej rzeczywistości przeznaczone dla psów. Ma to pomagać czworonogom w przeszukiwaniu obszarów pod kątem obecności materiałów wybuchowych.

Urządzenia zostały dostosowane tak, aby pasowały do każdego psa. Zwierzęta podążają za wyświetlanymi wskaźnikami, a przewodnik może widzieć wszystko, co znajduje się w polu widzenia czworonogów. Za stworzenie prototypu odpowiada firma Command Sight, która w ramach dalszych prac zamierza zbudować wersję bezprzewodową.

Okulary AR dla psów to wcale nie fragment filmu science-fiction

Zwierzęta przynależące do Sił Specjalnych mają za zadanie wywąchiwać bomby i niebezpieczne materiały na polu walki. Oczywiście odpowiednio przystosowane okulary mogły by ułatwić całe przedsięwzięcie. Psy nie mają problemu z noszeniem takiego sprzętu, co ułatwia korzystanie z tej technologii zarówno im, jak i ich opiekunom.

Czytaj też: Śpiewające psy uznawano za wymarłe. Powróciły jednak do życia

Co ciekawe, obecnie w czynnej służbie w szeregach armii Stanów Zjednoczonych znajduje się około 25 000 psów, a ponad 700 pełni swoje obowiązki za granicą. Korzystanie z pomocy czworonogów nie jest niczym nowym w militariach – pracują one również z polskimi żołnierzami.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News