WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Oldschoolowe Porsche 904 GTS spogląda do nas z aukcji

Tym razem pretekstem do zwrócenia Waszej uwagi na dosyć stary samochód wyścigowy Porsche, który nie jest modelem 911, wykorzystujemy fakt, że zawitał właśnie na aukcję. Mowa o produkowanym w latach od 1963 do 1965 egzemplarzu Porsche 904 GTS, który ma na koncie m.in. wyścig Spa 1964 na 500 kilometrów, gdzie udało mu się zdobyć zaszczytne drugie miejsce. 

Czytaj też: Po 50 latach odnaleziono egzemplarz Lamborghini Miura P400 z filmu Włoska Robota

Według sprzedawcy ten 904 GTS jest wyposażony w szczegółową dokumentację własnościową, która sięga aż do pierwszego właściciela. Podobno jest dobrze utrzymany i  wyposażony w oryginalną, montowaną w połowie podwójną, płaską V4 i pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Silnik został niedawno odnowiony przez profesjonalnego mechanika Porsche, co oznacza, że ​​cały samochód jest gotowy do podboju każdego toru. Jego czerwony lakier prezentuje się świetnie, a zdecydowanie podkreślony styl vintage podkreśla sam kokpit, który wygląda na dobrze utrzymany.

Warto też przypomnieć, że 904 był zamiennikiem dla modelu 718. Już wtedy oferował lekkie nadwozie z włókna szklanego i bardzo aerodynamiczną konstrukcję, która jednak nie jest często widziana na pokazach, ponieważ Porsche wyprodukowało wyłącznie 109 egzemplarzy 904 GTS. Jeden z nich może być Wasz, bo tak się składa, że został wystawiony na sprzedaż na eBayu za pośrednictwem dealera Very Superior Old Cars w Holandii. Nie ma żadnej ceny na liście, ale biorąc pod uwagę jego historię, stan i wyjątkowość… nie będzie należał do najtańszych zakupów.

Czytaj też: Klasyczne już Porsche 924S zdecydowanie ma swoją osobowość

Źródło: eBay, Road and track