Olympus to teraz OM Digital Solutions Corporation

olympus

Zgodnie z przewidywaniami z rynku znika marka Olympus. Jej miejsce, wśród urządzeń konsumenckich, zajmie OM Digital Solutions Corporation. Tylko kto zapamięta taką nazwę?

OM Digital Solutions Corporation to nowa-stara marka na rynku

Urządzenia konsumenckie Olympusa, w tym marki OM-D, PEN oraz Zuiko będą teraz sprzedawane pod nazwą OM Digital Solutions Corporation. Firma rozpoczęła działalność 1 stycznia 2021 roku, a jej szefem został Shigemi Sugimoto, dotychczasowy szef obrazowania w firmie Olympus.

Czytaj też: Recenzja Nikon Z50 – aparat, który odbetonował mi Nikona

W komunikacie firmy czytamy, że w ramach nowej struktury organizacyjnej, obejmującej dział R&D, dział produkcyjny i dział sprzedaży, będziemy dążyć do ciągłej poprawy jakości oferowanych usług i rozszerzania naszych linii produktowych.

Shigemi Sugimoto, Representative Director and President firmy OM Digital Solutions Corporation powiedział:

Od 1 stycznia 2021 rozpoczynamy działalność jako OM Digital Solutions Corporation. W ostatnich latach proces cyfryzacji znacznie przyspieszył, co było odpowiedzią na zmiany zachodzące na rynku oraz postęp technologiczny rewolucjonizujący całą branżę fotograficzną.

W trakcie naszej działalności jako Dział Produktów Konsumenckich w firmie Olympus oferowaliśmy społeczeństwu aparaty, rekordery audio oraz lornetki. Wprowadzaliśmy wiele nowych rozwiązań. W czasach filmu fotograficznego odnosiliśmy sukcesy, opracowując bezprecedensowe, kompaktowe, lekkie lustrzanki z serii OM. Z tą samą pasją i zaangażowaniem działamy w erze cyfrowej, będąc liderem w standardzie Mikro Cztery Trzecie – oferujemy kompaktowe, lekkie, doskonale zaprojektowane aparaty bezlusterkowe z serii OM-D. Opracowaliśmy wiele przełomowych technologii, doskonałe obiektywy o wysokiej wydajności optycznej, światowej klasy stabilizację obrazu oraz funkcję High-Res dającą wszystkim fotografom możliwość uzyskiwania obrazów o niezwykłej rozdzielczości.

Jako OM Digital Solutions Corporation nadal będziemy wprowadzać innowacyjne produkty w naszych fundamentalnych obszarach działalności – aparaty, rekordery audio i lornetki. Nasze dotychczasowe doświadczenie produkcyjne będziemy łączyć z najnowocześniejszymi technologiami.

Czytaj też: Mamy zdjęcie Asus GeForce RTX 3060 Ultra TUF OC

Kto w ogóle wpadł na taką nazwę?

Litery OM w nazwie OM Digital Solutions Corporation są w pełni zrozumiałe. To nawiązanie do systemu Olympus OM, który powstał w 1970 roku. Z kolei seria OM-D to flagowe aparaty firmy.

Wszystko fajnie, ale marketingowo zdecydowanie nie jest to dobre posunięcie. Nazwa jest za długa, ciężko będzie ją wpisać nawet na metkach z cenami. Do tego już widzę jak ludzie pytają w sklepach – czy macie Państwo aparat OM Digital Solutions Corporation?

Czytaj też: Aparaty w smartfonach w 2020 roku zrobiły krok w tył

Nie są to jednak problemy nie do przeskoczenia i zapewne dawny Olympus coś na to poradzi. Tymczasem nam pozostaje się cieszyć, że legendarna marka nie znika z rynku. A tylko zmienia szaty na nowe.