Opancerzony Cadillac XT6 do tanich nie należy

Opancerzony Cadillac XT6 do tanich nie należy

Jeśli potrzebujesz samochodu, który ochroni Ciebie i Twoich pasażerów przed bronią palną oraz innymi atakami balistycznymi, to Cadillac XT6 od AddArmor spełni twoje oczekiwania.

Crossover XT6 sam w sobie należy do tych bardziej zwyczajnych, niż niezwyczajnych samochodów, którego napędza turbodoładowany 2-litrowy silnik o czterech cylindrach, wyciskający moc 237 KM. To jednak nie silnik w wydaniu od AddArmor jest najważniejszy (via Motor1).

Czytaj też: Manualna skrzynia powróci do kultowego samochodu?

Cena opancerzonego XT6 wynosi aż 86000 dolarów, a więc o 28000$ więcej w stosunku do nieopancerzonej wersji. Ta cena może wydawać się wysoka, ale słowa dyrektora generalnego AddArmor nas uspokajają:

Celem dodania opancerzenia jest stworzenie „mobilnego sejfu”, który chroni pasażerów pojazdu przed potencjalnymi napastnikami (np. przestępcami, terrorystami, strzelcami), a jednocześnie zapewnia „spokój ducha”, którego nie można osiągnąć w nieopancerzonym pojeździe.

AddArmor w swoim projekcie bierze na warsztat standardowego Cadillaca XT6 i zastępuje jego okna kuloodpornym, nietłukącym się szkłem balistycznym.

Później ten crossover otrzymuje niestandardowe panele nadwozia Ballistic Protection, które są wykonane z ultralekkich syntetycznych laminatów (te są o 60% lżejsze i 10 razy mocniejsze niż stal balistyczna).

Czytaj też: Nawet rozpieszczeni luksusem zachwycą się tym samochodem kempingowym

Oprócz nowego pancernego szkła i paneli, Cadillac XT6 sprawia wrażenie, jakby ledwo co wyjechał z fabryki i nie wyróżnia się na tle innych. Szkoda tylko, że zabrakło opon odpornych na przebicie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News