Reklama

Oppo Find X3 z aparatem jakiego nie było. Jak w mikroskopie

Nadchodzący Oppo Find X3 niedawno rozbił bank w benchmarku AnTuTu. Smartfon będzie nie tylko bardzo wydajny, ale zaoferuje unikatową konstrukcję aparatu.

Oppo Find X3 z aparatem jak mikroskop

Dotychczasowe przecieki na temat Oppo Find X3 mówią o wykorzystaniu zupełnie nowego aparatu Sony IMX766 o rozdzielczości 50 Mpix. Obok niego możemy spodziewać się aparatu ultra-szerokokątnego oraz aparatu z teleobiektywem o rozdzielczości 13 Mpix z 2-krotnym zoomem optycznym. Czwartym aparatem ma być unikatowa konstrukcja.

Czytaj też: Znamy specyfikację i mamy rendery Oppo Reno 5 Pro+

Będzie to aparat do zdjęć makro o skromnej rozdzielczości 3 Mpix, ale oferujący aż 25-krotny zoom. Nie wiadomo jeszcze jaki konkretnie zoom – optyczny czy cyfrowy, ale mimo wszystko przy tej wartości rozdzielczość 3 Mpix wydaje się mało prawdopodobna.

Budowa tego aparatu ma symulować działanie mikroskopu. Przy wsparciu specjalnej, pierścieniowej diody doświetlającej ma to dać najlepszy aparat do zdjęć makro, jakiego na rynku jeszcze nie było.

Czytaj też: Składany smartfon Oppo. Spokojnie to znowu koncept

Oppo Find X3 królem wydajności

Nadchodzący flagowiec Oppo uzyskał ostatnio rekordowe 771 491 punktów w benchmarku AnTuTu. Zachowując przy tym temperaturę akumulatora na poziomie 28,7 stopni Celsjusza oraz temperaturę procesora 43,8 stopni.

O specyfikacji Oppo Find X3 wiemy całkiem sporo. Zaoferuje on układ Qualcomm Snapdragon 888 oraz ekran o przekątnej 6,7 cala. Panel OLED wyświetli obraz o rozdzielczości 1440 x 3216 pikseli przy 120 Hz odświeżaniu obrazu. Za zasilanie będzie odpowiedzialny akumulator o pojemności 4500 mAh z obsługa szybkiego ładowania o mocy 65W.

Czytaj też: Zwijany Oppo X 2021 nie trafi do sprzedaży. A nie mówiłem?

Pozostaje tylko pytanie, czy Find X3 trafi w ogóle do Polski i Europy? A jeśli tak, to czy tak się stanie z najmocniej wyposażonym wariantem Pro/Plus/Ultra, czy jak Oppo go nazwie? Bo póki co pewni możemy być tego, że najmocniejszy zestaw aparatów pojawi się wyłącznie w takim wariancie.