WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Oppo oficjalnie zaprezentowało 10x bezstratny zoom

Zgodnie z oczekiwaniami, podczas targów MWC 2019 Oppo oficjalnie zaprezentowało 10-krotny bezstratny zoom. Mogliśmy zobaczyć jak sprawuje się on na pewnym smartfonie.

Telefon wyposażony został w trzy sensory: główny czujnik o rozdzielczości 48 MP, ultraszerokokątny obiektyw 120° oraz teleobiektyw. To właśnie ta kombinacja umożliwia uzyskanie zakresu ogniskowych od 16 do 160 mm. Zarówno główny aparat, jak i teleobiektyw posiadają funkcję OIS (Optical Image Stabilization).

Zdjęcia, które pokazała firma na specjalnym wydarzeniu są naprawdę imponjące. Pod koniec drugiego kwartału 2019 roku na rynek trafi smartfon wykorzystujący tę technologię. Dzięki niej będziecie mogli przybliżać zdjęcia bez straty na jakości, która w dzisiejszych konstrukcjach jest bardzo mocno widzialna.

Czytaj też: Archos zaprezentował smartfon Diamond

Nowa konstrukcja może najpierw trafić do China, a klienci z Europy czy USA mogą najwcześniej uzyskać 10x bezstratny zoom przy kolejnym smartfonie OnePlus. Przypomnę tutaj, że obie firmy mają jednego właściciela i często kopiują swoje rozwiązania. Możliwe, że nie będzie to jeszcze model OnePLus 7, ale OnePlus 7T.

Konkurencję dla tego rozwiązania może zaprezentować Samsung. Kupił on ostatnio firmę Corephotonics, która opracowała wiele technologii dla Oppo. Możliwe, że jest ona w stanie stworzyć jeszcze raz 10x bezstratny zooma, ale tym razem dla Samsunga. Co więcej, możliwe jest także opracowanie 20x zoomu cyfrowego.

Podczas wydarzenia Oppo potwierdziło też, że niektóre z nadchodzących smartfonów będą miały 5x bezstratny zoom. Jest to technologia zaprezentowana dawno temu, ale do tej pory nie widzieliśmy żadnej konstrukcji Oppo jej wykorzystującej.

Czytaj też: Co zaprezentuje na MWC mniej znany producent – NOA?

Źródło: Gizchina