Reklama
aplikuj.pl

OPPO prezentuje nowy algorytm pozycjonowania z dokładnością w promieniu 1 metra

Pierwszy składany smartfon Oppo - nowe szczegóły

OPPO zaprezentowało opracowany przez siebie, innowacyjny, precyzyjny algorytm pozycjonowania RTK (ang. real-time kinematic) pozwalający na o wiele dokładniejsze określenie lokalizacji przez system nawigacji w smartfonie. Dokładność wynosi nawet 1 metr.

Pozycjonowania z dokładnością w promieniu 1 metra

Levin Liu, wiceprezydent OPPO oraz kierownik Instytutu Badań OPPO powiedział:


U progu ery 5G,  coraz więcej aplikacji wymaga ulepszonego systemu lokalizacji i nawigacji zarówno dla użytkowników przebywających w pomieszczeniach, jak i poza nimi. Wychodząc naprzeciw temu trendowi i zapotrzebowaniu na rynku, OPPO wprowadza do smartfonów autorski, precyzyjny, algorytm pozycjonowania RTK. Wierzymy, że ta technologia przyniesie korzyści w bardzo szerokim wachlarzu zastosowań

Czytaj też: Facebook rusza w Polsce z Facebook Dating. Szykuje się konkurencja dla Tindera
Czytaj też: Dostęp do plików na Dysku Google przyznamy bez opuszczania Gmaila
Czytaj też: Revolut w końcu otrzymał licencję bankową

Technologia RTK ma poprawić nawigację mobilną, a całe rozwiązanie oparto na pomiarze fali nośnej. Precyzyjna lokalizacja możliwa jest dzięki przetworzeniu w czasie rzeczywistym danych uzyskanych pomiędzy stacjami pomiarowymi. Kiedyś była to technologia zarezerwowana dla pomiarów przemysłowych, głównie ze względu na złożoność.

Jednak dzięki algorytmowi opracowanemu przez OPPO będzie można zaimplementować ją do smartfonów, bo dokładność pozycjonowania będzie wykorzystywała informacje z czujników, które są już w urządzeniach mobilnych. Według informacji technologia jest aktualnie udoskonalana i ma trafić do urządzeń dopiero od 2021 roku.