Reklama
aplikuj.pl

Orange Amplification pokazało O Bones, czyli nowe słuchawki z przewodnictwem kostnym

Orange Amplification, O Bones, nowe słuchawki z przewodnictwem kostnym

Wykorzystywanie przewodnictwa kostnego w urządzeniach audio nie jest niczym nowym i choć według wielu kompletnie nie zdaje egzaminu, to i tak są firmy, które idą w zaparte. Jedną z nich jest Orange Amplification, które właśnie zaprezentowało światu zestaw O Bones dostępny już na rynku w cenie 79 funtów.

Słuchawki z przewodnictwem kostnym O Bones, czyli najnowsze dzieło Orange Amplification

Dla tej brytyjskiej firmy słuchawki z przewodnictwem kostnym nie są niczym nowym. W rzeczywistości O Bones, to tylko rozszerzenie jej oferty o kolejny model. Ten jest wodoodporny, oferuje wsparcie asystentów głosowych, dzięki wbudowanemu mikrofonowi po połączeniu ze smartfonem i sprowadza się do nieco archaicznej opaski oplatającej szyję. Firma jednak uważa, że takie rozwiązanie zapewnia znacznie lepsze dopasowanie i zwiększa ogólny komfort.

Czytaj też: Różnica wydajności między SteamOS a Windowsem na Steam Decku

W praktyce O Bones opierają się na kościach tuż nad uszami użytkownika za sprawą miękkich gumowych poduszeczek. Łączą się ze źródłem dźwięku poprzez Bluetooth 5.0 i obsługują nawet kodek AAC, który powinien zwiększyć nieco jakość 16-mm przetworników. Według producenta te może i nie dorównają jakościom tradycyjnym słuchawkom, ale mają zapewniać „basy, które można poczuć i usłyszeć, krystalicznie czyste tony średnie i ostre, dobrze zdefiniowane tony wysokie przy zaskakująco dużej głośności”. Po stronie energii te ważące 32 gramy słuchawki O Bones czerpią energię ze 180-mAh akumulatora litowo-jonowego, który zapewnia do ośmiu godzin działania na jednym ładowaniu.