Orange na pierwszym miejscu wśród sieci dostępu do Internetu w Polsce

orange

nazwa.pl, najpopularniejsza firma zajmująca się utrzymaniem stron WWW i kont poczty elektronicznej przedstawiła dane dotyczące najczęściej wybieranej przez Polaków sieci dostępu do Internetu. Na pierwszym miejscu wśród dostawców nadal jest Orange.

Orange nadal najpopularniejszą siecią dostępu do Internetu w Polsce

Dane przedstawione przez nazwa.pl opierają się na analizie miliardów zapytań o strony WWW, połączeń do poczty i badaniu ilości danych przesłanych z poszczególnych sieci w listopadzie 2020 roku. To na ich podstawie sprawdzono z usług jakich operatorów korzystają Polacy najczęściej. Na pierwszym miejscu znalazło się Orange, które prawie dwukrotnie przewyższa sieć UPC, która plasuje się na drugim miejscu.

Czytaj też: Mastercard i Carrefour podpowiedzą, kiedy w sklepie nie ma tłoku
Czytaj też:
Google Stadia wkracza do Polski!
Czytaj też: Aktualizacja do EMUI 11 – lista smartfonów i tabletów

Krzysztof Cebrat, prezes nazwa.pl powiedział:

Sieci operatorów przedstawionych na wykresie, skupiają aktywność ponad 60% polskich użytkowników. Pomimo, że rynek dostępu do Internetu jest bardzo konkurencyjny, to jednak kilka firm ma w nim znaczący udział. To podobnie, jak na rynku usług hostingowych, gdzie oprócz nazwa.pl, funkcjonuje jeszcze kilka większych firm – home.pl, H88, OVH. Reszta małych firm musi zadowolić się obsługą pozostałych klientów dostępnych na rynku.

Orange to jednocześnie dostawca internetu stacjonarnego jak i operator sieci komórkowej. Z racji, że układ sił na runku dostępu do Internetu jest niezmienny od dłuższego czasu, to wygląda na to, że został już podzielony.