Orange na pierwszym miejscu wśród sieci dostępu do Internetu w Polsce

orange

nazwa.pl, najpopularniejsza firma zajmująca się utrzymaniem stron WWW i kont poczty elektronicznej przedstawiła dane dotyczące najczęściej wybieranej przez Polaków sieci dostępu do Internetu. Na pierwszym miejscu wśród dostawców nadal jest Orange.

Orange nadal najpopularniejszą siecią dostępu do Internetu w Polsce

Dane przedstawione przez nazwa.pl opierają się na analizie miliardów zapytań o strony WWW, połączeń do poczty i badaniu ilości danych przesłanych z poszczególnych sieci w listopadzie 2020 roku. To na ich podstawie sprawdzono z usług jakich operatorów korzystają Polacy najczęściej. Na pierwszym miejscu znalazło się Orange, które prawie dwukrotnie przewyższa sieć UPC, która plasuje się na drugim miejscu.

Orange na pierwszym miejscu wśród sieci dostępu do Internetu w Polsce

Czytaj też: Mastercard i Carrefour podpowiedzą, kiedy w sklepie nie ma tłoku
Czytaj też:
Google Stadia wkracza do Polski!
Czytaj też: Aktualizacja do EMUI 11 – lista smartfonów i tabletów

Krzysztof Cebrat, prezes nazwa.pl powiedział:

Sieci operatorów przedstawionych na wykresie, skupiają aktywność ponad 60% polskich użytkowników. Pomimo, że rynek dostępu do Internetu jest bardzo konkurencyjny, to jednak kilka firm ma w nim znaczący udział. To podobnie, jak na rynku usług hostingowych, gdzie oprócz nazwa.pl, funkcjonuje jeszcze kilka większych firm – home.pl, H88, OVH. Reszta małych firm musi zadowolić się obsługą pozostałych klientów dostępnych na rynku.

Orange to jednocześnie dostawca internetu stacjonarnego jak i operator sieci komórkowej. Z racji, że układ sił na runku dostępu do Internetu jest niezmienny od dłuższego czasu, to wygląda na to, że został już podzielony.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News