Reklama
aplikuj.pl

„Osiedle Tesli” powstaje. Czym dokładnie jest ten innowacyjny projekt?

Tesla, osiedle Tesli

W zeszłym roku Tesla podpisała przełomową dla swojej działalności umowę na wdrożenie dachów solarnych i Powerwall na „dużą skalę” w nowej społeczności w Austin w Teksasie. Projekt trwa już od roku, ale było o nim cicho aż do dziś. Teraz serwis Electrek dowiedział się, że osiedle Tesli, a raczej osiedle z powszechnymi energetycznymi rozwiązaniami firmy, powstaje zgodnie z planem.

Słoneczne dachówki i magazyny energii nie będą czymś dziwnym w tym miejscu. Nie bez powodu to „osiedle Tesli”

Pierwsza na świecie solarna dzielnica Tesli staje się rzeczywistością w Austin, gdzie Tesla wdraża dachy solarne i Powerwall w zupełnie nowym osiedlu. Projekt jest realizowany we współpracy z Brookfield Asset Management i Dacra, a Tesla w tym przedsięwzięciu odpowiada za dachy słoneczne (ze specjalnych dachówek solarnych) i Powerwall, czyli domowe pakiety akumulatorów.

Czytaj też: Test Steelseries Apex 9 Mini, czyli miniaturowej klawiatury mechanicznej z wyjątkowymi przełącznikami

Projekt deweloperski, którego Tesla jest częścią, dzierży miano Easton Park i wedle obecnych planów obejmuje 12000 domów. Zaangażowanie Tesli zostało uznane za wręcz punkt zwrotny w historii jej energetycznego działu, jako że firma przeniknie tym sposobem na szerszy rynek.