WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ostatni Dodge Viper skradziony

Ostatni Dodge Viper skradziony… Uspakajamy jednak, to tylko motyw przewodni filmu zatytułowanego „The Last Viper from Pennzoil”, opublikowanego na oficjalnym kanale YouTube Pennzoil.

W lutym, na łamach WhatNext pisaliśmy o odejściu legendy Dodge Viper na emeryturę wraz z końcem marca. Informację o zakończeniu produkcji tej legendarnej amerykańskiej marki potwierdził Ralph Gilles – człowiek blisko związany z zespołem odpowiedzialnym za Żmiję. Ponadto podano również dobrą wiadomość: wszystkie modele na rok 2017 znalazły już właścicieli. Więcej o historii samochodu, a także powodach decyzji zakończenia produkcji przeczytacie pod tym linkiem.

Viper przez ćwierć wieku obecności na ulicach i światowych torach wyścigowych zaskarbił sobie miłość motomaniaków na całym globie. Przepisem na sukces był silnik V10 o pojemności 8.4L, napęd na tylną oś, prostota konstrukcji i nietuzinkowe wzornictwo. Faktem jest, że auto posiadało swoje mankamenty, ale inżynierowie pracujący nad projektem szlifowali diament latami, doprowadzając jego kształt do perfekcji. Warto też wspomnieć, iż każdy egzemplarz był składany ręcznie pod zamówienie indywidualnego klienta.

Model z 2013 roku to już dopracowana maszyna, ale ostatnią reinkarnację Żmii z 2016 roku można określić mianem precyzyjnego pocisku, który łamał kolejne rekordy na torach wyścigowych, od Mazda Laguna Seca po Nürburgring. Właśnie, dlatego model ACR (American Club Racing) został główną gwiazdą filmu The Last Viper from Pennzoil. Krótki, bo trwający niespełna 3 minuty materiał, jest wypakowany adrenaliną bardziej niż wszystkie filmy Szybcy i Wściekli razem wzięte. Jeśli tylko możecie, podkręćcie głośność, załóżcie dobre słuchawki i broń boże nie odtwarzajcie filmu na kiepskiej jakości sprzęcie audio. Uśmiech od ucha do ucha gwarantowany!

https://youtu.be/zrehQjsz5ck

Genialny film. Jest tak dobry, że może dosłownie leczyć raka i inne choroby. Lepszej scenerii, niż słoneczne Miami nie mogliśmy sobie wyobrazić. Jeśli ciekawi Was jak powstał, zobaczcie poniższy materiał. Naszym zdaniem reżyser i ekipa pracująca nad The Last Viper from Pennzoil wykonała kawał doskonałej roboty.

https://youtu.be/2kdq-7AlfEc

Na kanale Pennzoil znajdziecie również innych bohaterów: BMW i Ferrari. Czekamy na więcej z niecierpliwością.

Źródło: drivetribe.com