Reklama
aplikuj.pl

Ostatni wyprodukowany Pontiac Fiero może być Wasz

Ostatni wyprodukowany Pontiac Fiero

Pontiac Fiero swoje wojaże na rynku motoryzacyjnym rozpoczął w 1984 roku, a zakończył je po zaledwie pięciu latach. Tym razem mamy do czynienia z ostatnim wyprodukowanym egzemplarzem, który może być Wasz.

Omawiany samochód, który trafi na aukcję w Północnej Karolinie w USA (via Auto Classics), wyjechał z linii montażowej 16 sierpnia 1988 roku, jako ostatni Pontiac Fiero. Jego idealny stan razem z całą oryginalną dokumentacją, a nawet zdjęciami oraz wycinkami z gazet i artykułami, to więc nie lada gratka dla kolekcjonerów klasyków.

Pontiac Fiero w tym wydaniu dzierży czerwone nadwozie i świetnie utrzymane szare wnętrze, ale nic w tym dziwnego. Ten samochód trafił w ręce pracownika fabryki po zakończeniu produkcji i w tych rękach pozostał aż do dziś.

Nie był jednak specjalnie eksploatowany, bo na liczniku widnieje tylko 936 przejechanych kilometrów. To swoją drogą dziwne, że do tej pory ten samochód ma w środku plastikowe pokrowce na fotele i kierownicę.

Czytaj też: Jak ewoluowała Honda Accord? Spójrzcie na rozwój sedana od 1976 roku

Tylko w tak krótką podróż właściciela zabrał 2,8-litrowy silnik V6 o mocy 135 koni mechanicznych i 216 Nm momentu obrotowego w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News