WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Ostatnie sterowniki AMD obniżyły wydajność o średnio 10%

Jak podaje serwis PCGamer, AMD w swoich najnowszych sterownikach dało nieco ciała, zapewniając swoim dwóm nowym kartom kompatybilność programową. Podobno ich najnowsza wersja obniżyła wydajność o średnio 10%, co wpłynęło bezpośrednio na wyniki wydajności w grach we wszystkich testach. 

Czytaj też: Samsung zwiększy ceny pamięci NAND

Jak twierdzi autor, problem odkrył przez przypadek, porównując wydajność modelu Radeon RX 590 na najnowszej wersji sterowników obarczonych numerem 19.7.1 ze starszymi, a dokładnie 19.5.2. Z jego testów jasno wynika, że liczba klatek na sekundę jest w znakomitej większości gier wyższa na starszym oprogramowaniu i waha się od części setnych procenta do aż 32,56 procent w Hitmanie. Średnio różnica opiewa podobno na 10%, więc to rzecz jasna spory spadek wydajności.

To z kolei oznacza, że posiadacze kart Radeon RX starszej generacji nie powinni aktualizować sterowników i czekać na ich zoptymalizowane wersje. AMD dało tutaj ciała naprawdę mocno, ale to z kolei oznacza, że wyniki wydajności kart Radeon RX 5700 XT i RX 5700 są obecnie zaniżone przez słabą optymalizację sterowników. Na ich odpowiednie wersje poczekamy zapewne kilka tygodni, bo zawalenie nowości w siedzibie Czerwonych zapewne odbiło się bezpośrednio na dbałości o takie właśnie szczegóły. Innymi słowy, wydajność dwóch nowych kart AMD zapewne poprawi się w następnych miesiącach. 

Czytaj też: Nowe procesory Intela ‚Comet Lake’ dopiero w 2020 roku

Źródło: PCGamer