Oto najnowsze zrzuty ekranu z przeprojektowanego Steama

Oto najnowsze zrzuty ekranu z przeprojektowanego SteamaOto najnowsze zrzuty ekranu z przeprojektowanego Steama
Oto najnowsze zrzuty ekranu z przeprojektowanego Steama

Czy znajdziecie jeszcze w pamięci „stary wygląd Steama”? Mam co do tego szczere wątpliwości, bo jeśli nie graliście na platformie Valve od premiery Half-Life, Team Fortress Classic, czy Counter Strike, to zapewne kojarzycie tylko ten design, który obowiązuje do dziś. Nie oznacza to jednak, że firma nie pracuje nad jego odświeżeniem. 

Problem w tym, że nie idzie to jej za dobrze, co widać po kilkuletnich już próbach na wprowadzenie zmian. O nich dowiadujemy się głównie od deweloperów i pracowników, których ujawnione materiały wskazują jasno, że Valve coś tam nieustannie rzeźbi. Bohaterem tego wpisu możemy nazwać Pavela Djundika, czyli twórcę narzędzia SteamDB. Ten miał okazję na wzięcie udziału w spotkaniu z Valve przed… ponad 10 miesiącami, z którego najprawdopodobniej pochodzi ujawniony właśnie slajd, którym Paweł podzielił na swoim Twitterze:

Just remembered that Valve’s been working on a Steam redesign for years now. Here’s a picture from a presentation in January.

It certainly doesn’t look like the SteamU leak from 2 years ago: https://t.co/KjoRK8OnLA pic.twitter.com/2fG2acIIz8

— Pavel Djundik (@thexpaw) 25 listopada 2018

Warto zauważyć, że różni się w ogromnym stopniu od tego sprzed roku i nie wygląda na zbyt przejrzysty. Ot, kolaż fotek z Rainbow Six Siege z postem odnośnie aktualizacji.

These images shipped with the new Steam Client beta. Filename mentions „SteamU”. Original files can be found here: https://t.co/Xea2ZuMCgO pic.twitter.com/fybGy6g6ro

— Steam Database (@SteamDB) 1 lutego 2017

Czytaj też: Valve jest krytykowane za system monetyzacji w Artifact

Źródło: PCGamer